Волво Клуб - България

Full Version: проблем при Волво дизел
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, имам следния проблем при дизел волво оборотите изведнъж се вдигат от 600 до 1200, от диагностика извода е че няма грешки. Моля за помощ

Колега, няколко пъти съфорумци те питат за модела на колата и двигателя. За да получиш коректен отговор, би следвало да зададеш коректен въпрос .... :? :? :?
Поздрави!
Ех.... Баба Ванге.... помагай му на човека, че ние сме безсилни....
Ето тук сме говорили.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=18761">viewtopic.php?f=8&t=18761</a><!-- l -->
lavshe аз имам същия проблем и тепърва ще се боря.
На mudancho - извинявай, но става въпрос за дизелов двигател а линка ти е за проблеми на колеги с бензинови двигатели..
първо смени фитъра кво е волвото
Привт на всички..
При мен проблема беше в пробити пръстени на коректора на допълнителната нафта за повишени обороти. Или там дето влиза маркуча за вакума при изваждане тече като лейка. Това при работещ двигател. Майстора дето ми помогна ги смени, реглаж и т.н. срещу 450лв. от моя страна и за сега е ОК.
Аз мойто волво го карам 9 години и досега общо поддръжка 450 лв незнам дали съм дал.
aleks12345 Wrote:Аз мойто волво го карам 9 години и досега общо поддръжка 450 лв незнам дали съм дал.

Ти си късметлия.....
Ама двигателя е с механична помпа няма електроника. При дизела много електрониката ебава нещата.
Моята е -S40 1,9ТД, 1999г. Имах ядове с ГНП. Помпата е механична, проблема ми бе механичен, НО има регулатор на ниски обороти при който играят жици и май оборотомера е вързан там някъде.(това последното не съм сигурен). Иначе има компютър на ABS, някакъв блок за управление на двигателя и май до тук се свежда електрониката...
Между другото какъв модел е твоето Волво..?
Pages: 1 2