Волво Клуб - България

Full Version: Ремонт на леглото на рейката на въздушните клапани....
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Ремонт на леглото на рейката на въздушните клапани....

Заглавието на темата не е избрано подходящо!
Не носи нужната информация.

По-правилно би било:
Ремонт на привода на вихровите клапи - D5 мотор, 185 к.с.
Или само:
Ремонт привод вихрови клапи D5
Дяда ми на времето викаше:
- Стефане, ако не можеш да помогнеш, не пречи! ( ударението е на И, не на Е Smile )

Сори за спама, не се сдържах Wink
Тъй като тук има хора , сблъсквали се с този горещ Smile ( и в буквален смисъл :mrgreen: ) проблем да запитам и тук:
Преди два дена установих ,че лостчето от стъпковия мотор си се "мандахерца" свободно (проблема описан в тази тема) , при мен захващането е с видийка и шайба - съответно сложих по-голяма шайба и уж го ремонтирах, но както е видно в клипа, ме притеснява изключително лесното движение на въпросната ос - това нормално ли е или проблема е по-сериозен ?
https://www.youtube.com/watch?v=_qcBMPNoWvY
Нямаш проблем колега,всичко е точно.Въпросът е да не излиза от вътрешната ябълка.А стъпковият мотор знае на коя позиция и при каква ситуация да регулира клапите.
Здравейте колеги,
и аз имам същия проблем с лостовата система на стъпковия мотор.
Бях в МП.
Имат само лостче, което не купих, защото ми няма и другата част....(рамото на актуатора, както казва колегата).
И сега какво да правя? Някакви варианти?
Същия приемчик, който ми обърна лостчето, (сваляйки и другото лостче което е изпаднало),вместо да ми каже да си купя ново, сега ме праща да си купя цял комплект вихрови клапи за 400-500лв.
По негови думи, щом изпадало веднъж лостчето, значи комплекта клапи е за смяна.??!
Някаква втулка можело есеки момент да паднела в някакой от цилиндрите!
Яко ме наплаши!
Идеи от къде да се сдобия с липсващото ВТОРО лостче (рамо на моторчето).
Нищо не е заминало по вихровите клапи.Снимай там където лостчето контактува с вихровите клапи и ще Ти дадем съвет.Ако не е брутално счупено,нямаш нужда от ремонтен коплект.Моята вече 190 000 км си кара с приспособени втулки.В началото бе с кламер.
ябълката изглежда здрава.
Лостовата система също.
Съжалявам,че късно видях снимките.При теб може да се рециклира системата,без сложен ремонт и без големи цифри.
Процедурата е същата описана в началото на темата,с леки добавки около теча.
Пиши ми на лични и ще решим проблема.След което ще споделиш резултата.
А аз да попитам лесно ли движат клапите, че моите на ръка много лесно без никакво съпротивление движат...? Не че не ми падна лостчето и на мен де.
BukToP Wrote:А аз да попитам лесно ли движат клапите, че моите на ръка много лесно без никакво съпротивление движат...? Не че не ми падна лостчето и на мен де.
Да,така трябва.
Pages: 1 2 3