Волво Клуб - България

Full Version: Подсветка бутони при огледало предно стъкло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги! Може ли някой да ми даде съвет? Не ми работи светлината на бутоните до огледалото на предно стъкло. Тези на плафона за осветление на купето вътре. Струва ми се че са диодни или миниатюрни лампички върху платка. Тоест как става подмяната или може би е изгоряло съпротивление. Останалите лампи за индикация незакопчан колан и тези при отваряне на вратата светят. Някой натъквал ли се е на този проблем? Става дума за Volvo 850
А ти защо реши, че трябва да светят колега :!: :?: :!: :?: :!: :?:
ico850 Wrote:А ти защо реши, че трябва да светят колега :!: :?: :!: :?: :!: :?:
Колега разглобих и ги видях. Съществуват под знака на бутончето. Така както има на бутоните за стъклата. От начало и аз мислех, че няма въпреки, че си личи самата пластмаса на знака как е направена леко прозрачна. За да съм сигурен разглобих, но се вижда, че са монтирани за платка.
Аз досега не съм виждал на някоя да светят точно тези бутони, ама потърси може и да откриеш нещо :roll: :roll: :roll:
Най-неочаквано за мен се оказа, че част от светлините се управляват от ключа (дето палиш колата с него), пробвай леко да го завъртиш леко напред назад. Друго място от където може да ти идват ядовете е потенциометъра, с който е управлява силата на осветление то на таблото.