Волво Клуб - България

Full Version: Volvo 850 автомобилът на старо
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Уважаеми колеги, на път съм да стана част от малката общност от хора каращи тази добра и недооценена марка автомобили в България. Основната причина да ви пиша е конкретен автомобил, който мога да закупя изгодно. Надявам се тук да намеря информация от добри и отзивчиви хора имащи опит с модела. Пуснах темата тук, но ако не е за тук ме извинете, нямам опит със сайта, а не можах да намеря нещата, които ме интересуват конкретно чрез търсачката.
Big Grin И така ще се опитам да бъда кратък. Автомобилът на който съм се спрял е 850 glx произведен 1993 година , седан, с 2.0/25клапана двигател без турбо 240000 на километража без видими следи от ръжда и ..с газова уредба. Днес бях на първи оглед, но като човек не карал Волво нищо особенно не ми направи впечатление, но като поприказвах с момчето дето го продава, някои въпроси започнаха да се сформират в главата ми. :lol:
Като на колко хиляди се сменя ангренажен ремък?
Колко струват чифт карета?
Къде и за колко пари мога да си намеря реле за късите светлини..и толкова наистина ли са трудни за намиране някои резервни части?
Колко струва едно странично огледало?
Редно ли е автомобилът да губи по литър !?! масло между две смени...и къде най-често е причината при този двигател? --- Собственикът твърди, че "димял" отнякъде..нещо, за някаква гарнитура мъмреше, ама не каза точно..не знаел
Колко струва въпросната"леща" на изпускателният колектор?
Натрупва ли се ръжда и къде са ключовите места?
Колко е гражданската и данъка на подобна кола?
Има ли някави особенности и капризи при поддръжката?
Налагат ли се скъпи ремонти по ходовата част и окачването?
...И ред други финансово-екзистенциални въпроси

Или казано на кратко на какво се натъквам когато купувам старо 850 с климатик(който никой не знае дали работи) и газова карано 40000 километра по родните ни пътища. 8-)
Споделяйте всичко, което ви е направило впечатление за автомобила... и лошо и добро
...На мен лично, на първо гледане ми направи впечатление липсата на ръжда и добре запазения салон Big Grin
пп...А и според вас каква е реалната цена на такава кола...към момента.
Мога да кажа за колата от подписа ми(предполагам и за 8xx e подобно).Данъка зависи от кой град си моя е 170 лв,ходовата част е много здрава,на този мотор го дават 1л масло на 10000 км,като цяло частите не са евтини но не са и много скъпи,по принцип ако не е удряна колата не би трябвало да има ръжда.Напиши си в профила от кой град си за да ти кажем къде да закараш колата за оглед преди покупка.Темата ти е за раздел 8xx.Успех! Wink
по тази кола ръжда няма да видиш, освен ако не е било издевателствано много здраво върху нея. Последните добри коли.
Не би трябвало да гори, пушекът може да е от много причини - нормален конденз, гумички на клапаните, филтър на картерни газове, издухан двигател и какво ли още не.
ГО виж в нета зпо кубатурата, данъка за Пловдив ще е около 150лв, но варира за различните градове
Цената е относително нещо, зависи кой колко е готов да даде. Мисля, че и под 2 хил може да се вземе, което си е направо подарък за такъв автомобил / ако е читав разбира се / Иначе ще ти излезе златен
Колега давам ти един линк на моята тема когато си купувах 850-ката да прочетеш колегите какво са писали http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...f=6&t=8379 също и един линк с нещата които съм сменял да видиш горе долу колко парички струват http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...f=6&t=9144