Волво Клуб - България

Full Version: Гарнитура на капака на клапаните
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги искам да попитам дали някой знае капака на клапаните с гарнитура ли е или със силикон ?? Колата е 850 94г. 2.0 20В 143к.с.
Мерси предварително :!:
Няма гарнитура,с термо и маслоустоичив силикон е.
Еее супер. Мерси за бързия отговор колега 8-)
A си намазал с някакъв силикон, а си прецакал мотора :!: :!: :!: Маже се със специален анаеробен уплътнител който както се подразбира не изсъхва на въздух и маслото го отмива, маже се по специална схема която можеш да видиш във Вадис-а. Ако майстора не е пипал такъв мотор по-добре да не се захваща, че има вероятност да изкриви капака вследствие на което разпределителните валове няма да могат да се превъртят :!: :!: :!:
Рових се във Вадис-а, но не намерих схемата на мазане. Ако можеш да ми я копнеш ще съм благодарен. Силиконът с който мислихме да го залепим е специален силикон за двигатели (с него лепят глави и т.н., които са със силикон де Big Grin ) не става ли с него или трябва да е точно оригиналния ??
Оригиналния струва около 85 лева в ФМП
Ние ползваме Permatex цената му беше около 35лв.
ico850 Wrote:Ние ползваме Permatex цената му беше около 35лв.
На моя монтьор мисля, че беше точно тази марка Permatex и знам, че шишенцето е точно някъде 35-40 лв. Ще го попитам все пак.
П.П. МП пак са се престарали с цена
Мерси колега! 8-)