Волво Клуб - България

Full Version: D5 масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
След внимателен прочит на всички мнения изказани в темата,днес смених маслото на колата S60 D5 163кс 2004г с ето това [attachment=35186] нямам ДПФ филтър Big Grin
tocho 14 Wrote:След внимателен прочит на всички мнения изказани в темата,днес смених маслото на колата S60 D5 163кс 2004г с ето това [ATTACHMENT NOT FOUND] нямам ДПФ филтър Big Grin
Разлика има ли?
Старото масло беше Тотал 9000 5w40,сега пак е 5w40 така че, осезаема разлика в шума на двигателя не усетих.Може би с една идея по-тих,ама според мен това е така защото маслото е ново и в началото двигателя работи по-тихо Big Grin
tocho 14 Wrote:Старото масло беше Тотал 9000 5w40,сега пак е 5w40 така че, осезаема разлика в шума на двигателя не усетих.Може би с една идея по-тих,ама според мен това е така защото маслото е ново и в началото двигателя работи по-тихо Big Grin
Ясно. Благодаря ти Smile
Yankov Wrote:
tocho 14 Wrote:Старото масло беше Тотал 9000 5w40,сега пак е 5w40 така че, осезаема разлика в шума на двигателя не усетих.Може би с една идея по-тих,ама според мен това е така защото маслото е ново и в началото двигателя работи по-тихо Big Grin
Ясно. Благодаря ти Smile


Ти не си ли сменил още?
JMI Wrote:Ти не си ли сменил още?
Не още.
Купил съм си обаче...така че при удобен момент, веднага ще го сменя.

Поздрави!
Здравейте предстои ми смяна на масло сега карам с GM 5w30 искам да го сменя с едно от тези 2 модела TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 или TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 кое е по добре да сложа ако някой е карал с такива масла мерси Smile)
sandokanas60 Wrote:Здравейте предстои ми смяна на масло сега карам с GM 5w30 искам да го сменя с едно от тези 2 модела TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 или TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 кое е по добре да сложа ако някой е карал с такива масла мерси Smile)
Здравей колега.
За да не гадаем от никнейма ти, ако искаш, може да споделиш с нас за автомобил ли става въпрос? Ако е автомобил, каква марка е този автомобил? Ако е марка Волво този автомобил, с какъв двигател е този Волво автомобил?
И все така разни полезни (за теб) уточнения, ако искаш точен и адекватен отговор, разбира се ;-)
Yankov Wrote:
sandokanas60 Wrote:Здравейте предстои ми смяна на масло сега карам с GM 5w30 искам да го сменя с едно от тези 2 модела TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 или TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 кое е по добре да сложа ако някой е карал с такива масла мерси Smile)
Здравей колега.
За да не гадаем от никнейма ти, ако искаш, може да споделиш с нас за автомобил ли става въпрос? Ако е автомобил, каква марка е този автомобил? Ако е марка Волво този автомобил, с какъв двигател е този Волво автомобил?
И все така разни полезни (за теб) уточнения, ако искаш точен и адекватен отговор, разбира се ;-)
От ника май е S60 ... сега остава да видим и с кой мотор ... аз залагам на бензин :mrgreen:
Yankov Wrote:
sandokanas60 Wrote:Здравейте предстои ми смяна на масло сега карам с GM 5w30 искам да го сменя с едно от тези 2 модела TOTAL QUARTZ 9000 5W-40 или TOTAL QUARTZ INEO ECS 5W30 кое е по добре да сложа ако някой е карал с такива масла мерси Smile)
Здравей колега.
За да не гадаем от никнейма ти, ако искаш, може да споделиш с нас за автомобил ли става въпрос? Ако е автомобил, каква марка е този автомобил? Ако е марка Волво този автомобил, с какъв двигател е този Волво автомобил?
И все така разни полезни (за теб) уточнения, ако искаш точен и адекватен отговор, разбира се ;-)

Е предпоагам, той кара Волво с D5 двигател, но не е лошо да ни каже за какво иде реч! Smile

А на мен ми напави едно впечатление този Статойл Лейзъруей, на бултиката пише TDI engines! Ясно че всички дизели след 2000 година вече с турбини, но незнам защо Волво да препоръчва това масло оригинално преди периода им с Кастрол?

Буди съмнение факта, че Волво е с Kастрол ot 2002 година, а Статойл са се кръстили с това име 2001! Ако повярваме, че Волво е работило със Статойл, то това е било в рамките на година 2001-2002, но и това ме съмнява, никой не подписва такива договори с 1годишен срок!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Statoil">http://en.wikipedia.org/wiki/Statoil</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bp.com/en/global/corporate/press/press-releases/castrol-signed-up-by-jaguar-land-rover-and-volvo.html">http://www.bp.com/en/global/corporate/p ... volvo.html</a><!-- m -->

Заключение, който ви е дал инфромацията, че Волво е препоръчвало Статойл, най-вероятно се е пошегувал или по- вероятно измислил, защото така му е било удобно да говори!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27