Волво Клуб - България

Full Version: D5 масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Ето един бърз тест на -24!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=aCCPezydN08">http://www.youtube.com/watch?v=aCCPezydN08</a><!-- m -->
Колеги,щеката на маслото,нали трябва да е MOTOR напред и ENGINE назад(към мотора),при мен от едната страна е по-ниско нивото(от към мотора)
Да ви попитам, някой пазарувал ли е масла от maxcar.bg.?
Ако ще се счете за реклама или обсъждане на търговец, моля изтрийте поста.
Просто гледам, че има добри цени.
radodaskalov Wrote:Да ви попитам, някой пазарувал ли е масла от maxcar.bg.?
Ако ще се счете за реклама или обсъждане на търговец, моля изтрийте поста.
Просто гледам, че има добри цени.
Моят съвет е да се обърнеш към Влади (Dodo 155), със сигурност ще ти помогне!
valio.com Wrote:Колеги,щеката на маслото,нали трябва да е MOTOR напред и ENGINE назад(към мотора),при мен от едната страна е по-ниско нивото(от към мотора)
Няма значение как е ... написано е на два езика Smile
По-скоро от едната страна се опира някъде и го повлича нагоре Wink
radodaskalov Wrote:Да ви попитам, някой пазарувал ли е масла от maxcar.bg.?
Ако ще се счете за реклама или обсъждане на търговец, моля изтрийте поста.
Просто гледам, че има добри цени.

Те всичко продават на добри цени не само маслото! Smile
Spurs Wrote:
radodaskalov Wrote:Да ви попитам, някой пазарувал ли е масла от maxcar.bg.?
Ако ще се счете за реклама или обсъждане на търговец, моля изтрийте поста.
Просто гледам, че има добри цени.
Моят съвет е да се обърнеш към Влади (Dodo 155), със сигурност ще ти помогне!
Аз купувам от колегата McQueen (Тео), има си тема в раздел "Продава".
Доста е компетентен, а отделно предлага качествени неща - проверено!
Дали са най-ниските цени ... може и да не са, не съм ги сравнявал, но всичко, което съм купувал от него до момента, е било на доста добри цени ... а и доста хора от форума са му клиенти ... по-важно е качеството.
Специално този сайт ми изглежда на някакъв нов е-магазин, не съм сравнявал цените, но не обичам да експериментирам с колата си Smile
По-нагоре се споменава една марка, която за мен е много сериозна, но по спецификацията на модела масло е SL (около 2003 год.) ... в момента се предлагат вече SN (2012), а SM (2009) са масовите. Този индекс показва какво поколение е маслото и определено бих купувал SM или SN Wink
За вискозитета - не веднъж съм си казвал мнението и пак ще го кажа: 0w40 или 5w40 за България ... всичко друго, чиято 2-ра цифра започва с 30 или по-малко е прекалено "тънко" за лятото ... а да сменям масло есен и пролет - не си е работа.
Наскоро видях, че са разработили 5w50, със спецификация SN, но за момента се предлага само за бензинови коли и е доста скъпо - почти 2-но от цената на другите. Било на естерна основа, което явно няма да позволи да му падне много цената ... познайте за кой модел е разработвано Smile Не е шведски, не е немски ... ?!
Може ли помощ за това как се гледа рамата. Не знам кой филтър да си поръчам:
Горивен филтър до номер на рама 71956 KC104 / горивен филтър от номер на рама 71957 KX226D .
Последните 6 цифри на моята са 156686, ама единицата гледа ли се?
Единият е с резба, другият без. И не мога да го намеря по колата къде се намира, та да го видя. Youtube също мълчи за Д5 мотора.
Много благодаря!
radodaskalov Wrote:Може ли помощ за това как се гледа рамата. Не знам кой филтър да си поръчам:
Горивен филтър до номер на рама 71956 KC104 / горивен филтър от номер на рама 71957 KX226D .
Последните 6 цифри на моята са 156686, ама единицата гледа ли се?
Единият е с резба, другият без. И не мога да го намеря по колата къде се намира, та да го видя. Youtube също мълчи за Д5 мотора.
Много благодаря!
Да, гледат се 6-те цифри, т.е. и 1-цата при теб Wink
А най-лесно е да видиш с кой си Smile
Въздушният - с широкия си, че аз си закупих един широк вместо тесен, т.к. не гледах рамите и сега събира прах :mrgreen:
Масленият - еднакъв при всички D5.
Поленовият - с и без активен въглен (лично аз ти препоръчвам да си взимаш без активен въглен, но да го сменяш по-често).

Поздрави!
Dodo 155 Wrote:
radodaskalov Wrote:Може ли помощ за това как се гледа рамата. Не знам кой филтър да си поръчам:
Горивен филтър до номер на рама 71956 KC104 / горивен филтър от номер на рама 71957 KX226D .
Последните 6 цифри на моята са 156686, ама единицата гледа ли се?
Единият е с резба, другият без. И не мога да го намеря по колата къде се намира, та да го видя. Youtube също мълчи за Д5 мотора.
Много благодаря!
Да, гледат се 6-те цифри, т.е. и 1-цата при теб Wink
А най-лесно е да видиш с кой си Smile
Въздушният - с широкия си, че аз си закупих един широк вместо тесен, т.к. не гледах рамите и сега събира прах :mrgreen:
Масленият - еднакъв при всички D5.
Поленовият - с и без активен въглен (лично аз ти препоръчвам да си взимаш без активен въглен, но да го сменяш по-често).

Поздрави!


Масления филтър е елемент, но при Д5 163кс съм виждал монтиран отдолу на двигателя! Виждам, че колегата е именно със 163кс и можи би, затова неможе да си намери масления филтър! :roll:
Влади, а ти защо препоръчваш поленов без активен въглен?

Поздрави
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27