Волво Клуб - България

Full Version: D5 масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
И все пак Statoil е шведско масло.
чочко Wrote:И все пак Statoil е шведско масло.

И все пак е Норвежко! Big Grin
Някои може ли да обясни това странно явление ( пределяне или ....... и аз не знам как да го нарека ) . Възможно ли е маслото да е фтасало ,като се има в предвид че маслото е на 5000 - 6000 км. Castrol 0w40 :?: :?: :?: :?: [attachment=41237] [attachment=41236] Wink
При мен беше нещо подобно като карах с 0/30.Мисля,че не е проблем,просто е по-рядко.
Предполагам,че и щеката ти е малко крива,а и доста масълце май е изгорила за 5к Big Grin
от както съм налял маслото НЕ е загубило или изгорило и грам Smile Благодаря
kraz_extreme Wrote:Някои може ли да обясни това странно явление ( пределяне или ....... и аз не знам как да го нарека ) . Възможно ли е маслото да е фтасало ,като се има в предвид че маслото е на 5000 - 6000 км. Castrol 0w40 :?: :?: :?: :?: [ATTACHMENT NOT FOUND] [ATTACHMENT NOT FOUND] Wink
Здравей,
предполагам не си сложил масло Кастрол с гарантиран произход. При такива индикации аз бих сменил маслото незабавно - доколкото знам синтетиката се характеризира със свойството да не полепва по метал и именно за да се избегне това се слагат добавки. Когато маслото е "оригинално" след 6-7К км се губят добавките (ниската цена на ментетата предполагам, че е заради малкото или некачествени добавки) и в резултат маслото започва да "бяга" от метал. При мен се беше получило нещо подобно (вкл. и по-шумен двигател) когато се излъгах да сложа "оригинален" Кастрол от Германия (на половин цена). Вече го взимам от официалния вносител лично и нямам подобни проблеми.
kraz_extreme Wrote:Някои може ли да обясни това странно явление ( пределяне или ....... и аз не знам как да го нарека ) . Възможно ли е маслото да е фтасало ,като се има в предвид че маслото е на 5000 - 6000 км. Castrol 0w40 :?: :?: :?: :?: [ATTACHMENT NOT FOUND] [ATTACHMENT NOT FOUND] Wink
Във ФБ ти писах, това не е масло или вече не е ... сменяй го Wink
Препоръчвам ти Fusch GT1 5w40 или Statoil C3 5w40.
Аз маслото си го взимам от Тео (McQueen) и последният път ми препоръча Fusch, но и от Statoil-ът съм доволен ... вече не се чуват повдигачите, които си барабаниха с 0w30 :mrgreen:
За КАСТРОЛ от България не искам и да чувам ... много ментета има!
Ако все пак си фен на тази марка - поръчвай си го от Германия, дори излиза по-евтино.
А това масло на щеката, което си показал охладено ли е добре или двигателя ти е бил все още топъл/горещ когато си правил снимката?
Колега ДОДО благодаря и най-вероятно ще те послушам ,а що се отнася за ТЕО какви са цените при него ? и сериозно ли не се чуват повдигачите ( за каква кола говорим ? )

Колега JMI и студена и загряла колата щеката е така !!!

А има ли вариант маслото да се е прецакало от добавка която съм сложил преди около 2000 км. ( за спиране на малки течове - понеже гарнитурата на капака на клапаните ми таи малко ) , с една малка подробност - след като я сипах обърнах внимание на срока на годност ,които беше изтекъл Smile Smile Smile
Така си е,след като налях Statoil C3 5w40,мотора утихна.Преди това бях с Mobil 0/30,което е доста по-скъпо.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27