Волво Клуб - България

Full Version: D5 масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
Аз от своя страна искам да поднеса извинение, за по-дръзкото си отношение към Влади, в моментите, които е грешил. Аз също, казах, каквото имам по темата, който е имал желание е разбрал, какво съм имал предвид.
Колеги, с риск да избягам от темата ще си позволя да кажа следното:
Продавам масла вече близо 9 години. Част от предмета на дейност, с който се занимавам. Това, което не спира да ме удивява, обаче е колко важен излгежда изборът на масло в очите на клиента. Изписани са 19-20 страници тема... Същата работа и с гумите... Все едно избирате апартамент, а не нещо, подлежащо на смяна следващата година.
Във всеки, уважаващ себе си сервиз, може да бъдете сигурни, че ще ви сложат точно такова масло, каквото е необходимо. Повярвайте никой няма да ви "прецака". Стига с тези теории на конспирацията. Като отидете на зъболекар казвате ли му с кой инструмент да ви работи? Ние за това сме учили.
Оставете инженерите да преценят какво масло трябва да се налива в двигателя, с кой размер гуми е най-добре да караме колите си и прочее... Всичко го има в католга на автомобила. Не е нужно да откриваме топлата вода.
Ще си позволя и да ви дам съвет. Ако изгубите дори 1/3 от времето, прекарано в лутане по форуми и портали какво масло, кои гуми и джанти, каква навигация/ оставете всичко това на професионалистите/, и вместо това да намерите хубав ресторант, където да заведете жената на вечеря, повярвайте ми тя ще ви се отплати по-скъпо от колата ви.
Бъдете здрави!
По какво да ги познаем професионалистите ?
По моя статистика от колеги които са се обаждали в МП са им казвали различни вискозитети и различни масла, а в някой сервиз в провинцията можеш да си представиш к'во могат да ти сипят. Капацитети всякакви.
За това е хубаво да се погледне по форумите и да пресееш инфото.
Tommy Wrote:Колеги, с риск да избягам от темата ще си позволя да кажа следното:
Продавам масла вече близо 9 години. Част от предмета на дейност, с който се занимавам. Това, което не спира да ме удивява, обаче е колко важен излгежда изборът на масло в очите на клиента. Изписани са 19-20 страници тема... Същата работа и с гумите... Все едно избирате апартамент, а не нещо, подлежащо на смяна следващата година.
Във всеки, уважаващ себе си сервиз, може да бъдете сигурни, че ще ви сложат точно такова масло, каквото е необходимо. Повярвайте никой няма да ви "прецака". Стига с тези теории на конспирацията. Като отидете на зъболекар казвате ли му с кой инструмент да ви работи? Ние за това сме учили.
Оставете инженерите да преценят какво масло трябва да се налива в двигателя, с кой размер гуми е най-добре да караме колите си и прочее... Всичко го има в католга на автомобила. Не е нужно да откриваме топлата вода.
Ще си позволя и да ви дам съвет. Ако изгубите дори 1/3 от времето, прекарано в лутане по форуми и портали какво масло, кои гуми и джанти, каква навигация/ оставете всичко това на професионалистите/, и вместо това да намерите хубав ресторант, където да заведете жената на вечеря, повярвайте ми тя ще ви се отплати по-скъпо от колата ви.
Бъдете здрави!
На теория си прав, колега, и така трябва да бъде!
Но задай си въпроса "Защо хората толкова много питат и сондират мнение?" ... дали липсата на професионалисти или такива водени само от комерсиално мислене хора, не е довело до това да се изписва толкова много?
Интересно ми е какво е твоето мнение, защото ти се занимаваш с това, но се абстрахирай от еко нормите, които се налагат, за да печелят само и единствено пари от глоби или акцизи Wink
п.с. Сам знаеш, че с масло менте моторът може да не изкара до следващата смяна или след една година.
Tommy Wrote:Колеги, с риск да избягам от темата ще си позволя да кажа следното:
Продавам масла вече близо 9 години. Част от предмета на дейност, с който се занимавам. Това, което не спира да ме удивява, обаче е колко важен излгежда изборът на масло в очите на клиента. Изписани са 19-20 страници тема... Същата работа и с гумите... Все едно избирате апартамент, а не нещо, подлежащо на смяна следващата година.
Във всеки, уважаващ себе си сервиз, може да бъдете сигурни, че ще ви сложат точно такова масло, каквото е необходимо. Повярвайте никой няма да ви "прецака". Стига с тези теории на конспирацията. Като отидете на зъболекар казвате ли му с кой инструмент да ви работи? Ние за това сме учили.
Оставете инженерите да преценят какво масло трябва да се налива в двигателя, с кой размер гуми е най-добре да караме колите си и прочее... Всичко го има в католга на автомобила. Не е нужно да откриваме топлата вода.
Ще си позволя и да ви дам съвет. Ако изгубите дори 1/3 от времето, прекарано в лутане по форуми и портали какво масло, кои гуми и джанти, каква навигация/ оставете всичко това на професионалистите/, и вместо това да намерите хубав ресторант, където да заведете жената на вечеря, повярвайте ми тя ще ви се отплати по-скъпо от колата ви.
Бъдете здрави!


Колега,

това, че някой продава даден продукт не го прави прави профисионалист. Вярвам всеки се обедил в това.

Също така, което ти си дал като примери е приложимо в едни прекрасен свят, където всеки търговец или производител е повече моралист, от колкото печалбар! В света, който живеем, е пълно с китайски боклук, който бълва на конвейр, от всякъде. Пълно е с некомпетентни търговци, дори и тук в Англия, където контрола се смята за по строг! Аз лично с удоволствие отделям време да намеря, най-подходящия и правилен продукт за моите нужди.

Там е работата, че един зъболекар учи 7 години в университет, за да може да практикува и пак има случаи на некадърност, а какво да кажем за повечето търговци на масла и гуми, които не само, че не са учили за това, но много от материята не им въобще ясна.
Здравейте. Нов съм във този форум.
Карам Волво В50 2008 автоматик Д5 двигател 178к.с В момента колата е с а5 б5, 0 на 30 кастрол. на 260 000 км е автомобила. Пр ускорение се чува тракане от двигателя независимо на коя предавка е след 2700 3000оборота изчезва шума. Предполагам че шума идва от повдигачите. Въпроса ми е какво бихте ме посъветвали да сложа друго масло 5 на 40 кастрол едже или някаква добавка в сегашното.
Благодаря
stanislavsin Wrote:Здравейте. Нов съм във този форум.
Карам Волво В50 2008 автоматик Д5 двигател 178к.с В момента колата е с а5 б5, 0 на 30 кастрол. на 260 000 км е автомобила. Пр ускорение се чува тракане от двигателя независимо на коя предавка е след 2700 3000оборота изчезва шума. Предполагам че шума идва от повдигачите. Въпроса ми е какво бихте ме посъветвали да сложа друго масло 5 на 40 кастрол едже или някаква добавка в сегашното.
Благодаря
Добавка само ако си решил да я продаваш!И да не е на човек от форума!/Лично мнение!/ Wink
Ако се оправи с добавка ще я източа и ще сменя маслото с друго. Просто си го мисля като по евтин вариант да остановя къде е проблема. Някой да има опит с подобен проблем да сподели.
Какво е тракането?
Да не е от дюзите...?

Колегата "bell" ако чете, може да ти сподели за поведението на неговите дюзи.

Поздрави.
stanislavsin Wrote:Здравейте. Нов съм във този форум.
Карам Волво В50 2008 автоматик Д5 двигател 178к.с В момента колата е с а5 б5, 0 на 30 кастрол. на 260 000 км е автомобила. Пр ускорение се чува тракане от двигателя независимо на коя предавка е след 2700 3000оборота изчезва шума. Предполагам че шума идва от повдигачите. Въпроса ми е какво бихте ме посъветвали да сложа друго масло 5 на 40 кастрол едже или някаква добавка в сегашното.
Благодаря
99% са повдигачи - може да намали шума с 5w40, но малко вероятно. По-скоро ще трябва да се сменят ... до това води 0w30 когато се кара по нашите географски дължини.
Явор предположи за дюзи, но няма да изчезва шумът след определени обороти ... затова си мисля за повдигачи, защото тогава успява да качи масло и напълни, иначе на празен ход тегава работа.
А на студено, на празен ход чуват ли се?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27