Волво Клуб - България

Full Version: D5 масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
backstage Wrote:Благодаря за отговора, колега. 2003г. е 60-ката, така че със сигурност няма дпф Smile Ти каква марка масло би ми препоръчал?


За теб колега 5W-40 TDI на Statoil ще ти свърши добра работа.
А и след 10W-40 не си заслужава да "похарчиш" някое скъпо масло.
Да питам - има ли някаква врътка или ...?
В момента на motorni_masla има някаква доста привлекателна цена на /5-литровите поне гледам/ Тотал 5W40 и на Кастрол 5W40.
В момента моя дзвер е с Фукс 10W40 -от предния собственик, и работи много меко двигателя. На Пасата Б5.5 и на Мерцедес Ванео сме ползвали I.G.A.T пълна синтеника и е добро маслото, без никакви необичайни явления. На 307-цата слагаме Тотал 9000 след втората смяна също няма проблеми с него, пък и при цена под 50 лв за 9000 - си е жива далавера. Гледам има и едно TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W40 - от 120 на 59 лв - чак да ми се прииска си купя за резерва Smile Кастрола също е на такава примамлива цена - е ако не е Турски, разбира се.
Та въпроса е - Да вземам ли напред 1-2 туби масло и после само филтри Smile и при положение, че са на прИмоция, има ли допълнителна отстъпка в случая за форума /незная още, кога би следвало да си получа картата/ ?

П.П. Към backstage и Dodo155 - за покриване на критериите за ПОМПА ДЮЗА моторите - трябва означение PD Smile не TDI. Не че съм имал проблеми като карах Пасата с масло без PD, а втората смяна беше с каквото си трябва Smile
V_Simeonov Wrote:Гледам има и едно TOTAL QUARTZ INEO MC3 5W40 - от 120 на 59 лв - чак да ми се прииска си купя за резерва Smile Кастрола също е на такава примамлива цена - е ако не е Турски, разбира се.
TOTAL-a и аз съм го заглеждал, мисля че е супер!
Castrol-a да е турски, не виждам проблем! UK ли да е...?! Само да не е "гаражен"... Wink
А дали пише PD или TDI, важна е спецификацията, то на всички VW пише TDI, а не PD, ама пак са си PD (по старите, разбира се). Wink
Поздрави!
Попаднах на доста подробна табличка, която се надявам да бъде от полза за всекиго Wink

[Image: fb28f42s-960.jpg]
Лично за мен е напълно безполезна. Виждам само една скала с температура на въздуха.
Ще потърся и с Брайлов шрифт.
Ще е супер Smile
Здравейте приятели Wink С риск някой да ме нахока ,искам да попитам : някой може ли да ми разясни какво означава спецификацията на това моторно масло ? Става ли за Д5 мотор 163к.с. Wink маслото е марка NILS 10/40
Благодаря за отделеното време Smile приемам всякакви съвети
Здрасти.Никой няма да те нахока :!: ! За това се питаме, ако нещо не ни е ясно. Апликацията SAE 10W40 не мисля че е подходяща за Д5 мотора. Отделно че е полусинтетика .Това не значи , че не става разбира се. Аз ползвам (и препоръчвам) 5W40 . Подчертавам, че това е МОЕ мнение, тъй като е възможно сега да се почне с едни "локуми" кое, как и защо Big Grin .
Разбира се ,че всеки си има различно мнение и виждане на нещата.

В момента и аз съм с 5w40 statoil c3 и нямам забележки ,ноо у дома стоят едни 40л. масло 10w40 и се чудя дали ще свърши даването на кинти за моторно масло Big Grin Big Grin Big Grin ( защото както и да се погледне 7-8л. * 18-19лв./л. си са пари Wink
Очаквам мнението на още запознати колеги Wink Ще съм благодарен ако разнищим тези " йероглифи " по спецификацията на Нилс-а Big Grin
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27