Волво Клуб - България

Full Version: Носачи
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,
може ли някой от вас да ми препоръча предни носачи за 850 седан, бензин, 2,5, 1997г. Преди няма и половин година си купих нови от "скан-тех" за 200лв. бройката и шарнирите и на двете колелета са заминали - тотална щета. Много съм потресен от този факт и ще съм ви много благодарен, ако ми дадете съвет какви носачи точно да си купя. Мерси предварително.
Поздрави.
Колега ако искаш мога да ти съдействам за носачи Мооgили Тrw
цена за moog 160.лв за trw 170 лв
trw обаче е по-добрият вариант
...или 50-60 кинта за рециклиране.
Колега NASKO1973, шарнирите до такава степен за заминали, че не подлежат на рециклиране Cry Този вариант и аз го мислех, но уви няма начин. Най-много ме е яд, че давам маса пари за уж "качествена стока". Не знам дали сте доволни от тия "скан-тех", но аз със сигурност няма да пазарувам вече от тях... (съжалявам за спама, ама не издържах).
Поздрави.
Носачи за модела произвеждат и Lemforder ,FEBI,Meyle.
Meyle има и вариант HD ,т.е. усилен.Доколкото четох обаче ,усилванията са в областта само на тампоните.

Аз вчера сменях маншон на шарнирния болт ,че беше напукан и можеше да не издържи зимата.
На него имаше знак - малък триъгълник с нещо вътре ,което много ми напомня на запазеният знак на Lemforder.Носачът си е оригинален на VOLVO от 2005 г.,явно сменян още в Италия.
Ако на някой му трябват размерите на маншона - диаметър на отворите горе - 19 мм,, долу -32 мм ,височина - 22 мм.Аз използвах някакъв по-малък - 13/28/18 ,
но влезе не много трудно.
Още една идея от сайта на SCANTECH:

SCANTECH has a 2 year limited warranty on all products where nothing else is stated. Since we do not have control over the installation of our products we are unable to offer any warranty covering 3rd party damages, e.g. damaged engines due to installation errors. Our policy is that we replace defective part by replacing with new part.

Опитай се да си потърсиш правата в магазина.
Мерси колега pitstop!!! И аз вчера го прочетох това и сега ще трябва да намеря поне касовите бележки, иначе най-вероятно няма да искат да ми подменят носачите...
П.С. Аз не мога да разбера защо слагат толкова малък шарнир на кола, която тежи над 2 тона Confusedhock: Явно магазините, които продават такива консумативи нарочно ги правят така частите, за да могат да се чупят по-лесно и ние като тъпо племе, да ходим и да си шариме като попове... Много съм разочарован Sad Ама няма начин..
Поздрави.
Шарнирите не са никак малки - цели 19 мм .Проблема е по-скоро в допуските на изработка или пък в качеството на маншоните.Не знам как са те при теб ,но влезе ли вода или прах в шарнира,общо взето не му остава много.

Това е моя носач със сменения вече маншон.
[Image: dsc00052sb.jpg]

Виж надписа VOLVO върху малка издигната табличка .
Разгледах изображения от каталозите на Febi,Moog,TRW,Scan Tech,SCANDIX,Dorman,Lemforder.
Между другото ,шведската Scan Tech е собственост на американската Dorman от 1986 година.
В US форумите за Dorman пишат,че внася частите си от Китай.

Единствените носачи с такава табличка и пълен набор от цифрови кодове са на Lemforder.
Дори ми се струва ,че надписът VOLVO е зачистван допълнително.
Много е гладка таблицата спрямо околните неравности и сякаш има следи от фреза.
Мисълта ми е ,че VOLVO едва ли произвеждат сами тази част и както повечето неща по автомобилите им,
за производството се грижи външен реномиран производител:
за полуоските GKN-LÖBRO, за скоростните кутий -Getrag (джойнтвенчър в Koping),za лагериte SKF и Koyo и т.н.

[Image: 00352460402.gif]

Поздрави.
murjdo Wrote:Мерси колега pitstop!!! И аз вчера го прочетох това и сега ще трябва да намеря поне касовите бележки, иначе най-вероятно няма да искат да ми подменят носачите...
П.С. Аз не мога да разбера защо слагат толкова малък шарнир на кола, която тежи над 2 тона Confusedhock: Явно магазините, които продават такива консумативи нарочно ги правят така частите, за да могат да се чупят по-лесно и ние като тъпо племе, да ходим и да си шариме като попове... Много съм разочарован Sad Ама няма начин..
Поздрави.

Колега колата ти не тежи над 2 тона Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://avtomarket.ru/catalog/Volvo/850/?id=29880&class=1">http://avtomarket.ru/catalog/Volvo/850/ ... 80&class=1</a><!-- m -->
Явно съм живял в заблуда SmileВинаги съм мислил, че колата е над 2 тона Big Grin Поне така ми изглежда на мен. Мерси все пак колега Smile
Поздрави.
Pages: 1 2