Волво Клуб - България

Full Version: температурата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Приятели, дилемата е следната:
от как си купих колата преди 3 години никога не е показвала температурата на таблото(така си я взех всущност), сега реших че това никак не ми харесва вече и рекох да си сменя датчикаSmile купувам аз датчик, дигам капака и се оказва че кабела който трябва да се хакне към датчика изцяло липсва!
Ами сега? Confusedhock:
fvladimirov Wrote:Приятели, дилемата е следната:
от как си купих колата преди 3 години никога не е показвала температурата на таблото(така си я взех всущност), сега реших че това никак не ми харесва вече и рекох да си сменя датчикаSmile купувам аз датчик, дигам капака и се оказва че кабела който трябва да се хакне към датчика изцяло липсва!
Ами сега? Confusedhock:
Не липсва, а се откачил и виси някъде отзад при изходящия колектор. Датчика е само с един кабел. И при мен по едно време беше спрял да показва температурата и се оказа че се откъснал от буксата. Има и още един отпред на двигателя, но той е с две букси и е само за компа. Ако искаш снимай какво е положението отзад и ще те ориентираме къде да гледаш.
Аз ще го снимам това ок, обаче има по голяма "ташак", с човекът от когото я взех колата не мога да се свъжа да го питпитам туй онуй, а инатересното е че поради някаква причина някога таблото е спряло да отчита температурата, след което явно човека е решил вместо да го поправя да сложи два диода на среднта конзола единия свети когато се вкл. перката на първа степен, а след това на втора степен светват и двата диода! Сега незнам нито защо го е направил така, нито къде е кабела който трябва да стигне до датчика. Чесно казано ме притеснява това, че не мога да следя темературата на таболото!
Какво да правя сега?
Поздрави!
fvladimirov Wrote:Аз ще го снимам това ок, обаче има по голяма "ташак", с човекът от когото я взех колата не мога да се свъжа да го питпитам туй онуй, а инатересното е че поради някаква причина някога таблото е спряло да отчита температурата, след което явно човека е решил вместо да го поправя да сложи два диода на среднта конзола единия свети когато се вкл. перката на първа степен, а след това на втора степен светват и двата диода! Сега незнам нито защо го е направил така, нито къде е кабела който трябва да стигне до датчика. Чесно казано ме притеснява това, че не мога да следя темературата на таболото!
Какво да правя сега?
Поздрави!
Само два диода ли е сложил или и ключ да пуска ръчно вентилатора?
А иначе утре ще се пробвам да ти пратя снимки къде и какво да гледаш.
Друго което можеш да провериш е над краката на пасажера махаш кората и там има три релета. Виж и там да няма свободни съчинения на тема ел. връзки.
Само диоди, перката иначе се вкл. коректно сама Smile, а колкото до свободните съчинения, не е като да няма Sad
Здравей колега,

Обещаните снимки.

На снимка 1 е къде да търсиш датчика. Малко ебано се стига до него, но мисля че ще се ориентираш. Ако няма кабел до там, първо намери кабела и го вържи и после сменяй датчик. То преебан такъв датчик още не съм виждал. Ако няма кабел на втора снимка съм показал в кой кабелен сноп да го търсиш. Кабела е сив с черна ивица..
Успех и ако сега не го намериш, прати млалко снимки да видим как е положението при теб.

[attachment=20422]
[attachment=20421]
Много Ти БЛАГОДАРЯ, утре ще го потърся Smile
тази жичка колега така и не я открих, ама пък колко други имам дето не се знае каква им е историята Big Grin
сега обаче въпроса е следния: явно за момента не стигам до никаде с показанията на температурата, имаш ли идея, наблюдения от твойта кола, нормално ли е когато поддъжаш една скорост от 120-130 например известно време наприер на магистралата перката да е постоянно включена! им али от какво да се притеснявам или е нормално при това натоварване да работи по дълго време ?
fvladimirov Wrote:тази жичка колега така и не я открих, ама пък колко други имам дето не се знае каква им е историята Big Grin
сега обаче въпроса е следния: явно за момента не стигам до никаде с показанията на температурата, имаш ли идея, наблюдения от твойта кола, нормално ли е когато поддъжаш една скорост от 120-130 например известно време наприер на магистралата перката да е постоянно включена! им али от какво да се притеснявам или е нормално при това натоварване да работи по дълго време ?

Това го чувам за пръв път! Колата да се движи с тези километри и да включва перката! А ти как разбра,че се включва? В смисъл спираш и чуваш,че е е включена или ?
Възможно да се включи ако караш с тези километри на 3-та :mrgreen: поне на мен до този момент ми е малко мъгла ако колата ти е наред да се включи! Провети си системата за евентуално "запушване".

п.п. сега се сетих,че при мен се беше случило нещо подобно и идваше от това,че масата от купето към двигателя беше клеасала и нз кви схеми се получаваха,че ми се включваше перката още със самото запалване.
разбрах го защото имам две диодчета на средната конзола в купето които светват щом се включи перката, и е факт карам си на пета по магистралата и перката си бръмчи яко....... Sad
Pages: 1 2