Волво Клуб - България

Full Version: 460 Воден Радиатор
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Добър вечер .
Потърсих насам-натам ,но не успях да си намеря отговор на моя въпрос. И сега по същество : Волво 460 ГЛЕ 1992г. Бензин ,радиатора е голям , защото като си търсех нов винаги ми предлагаха по-малкия вариант . Бих искал да попитам дали има някой схема за връзване на радиатора защото в горните краища има 2 почти идентични дупки ,но аз имам маркуч само за 1-та от тях или не мога да намеря другия маркуч или просто си е го нямало(системата трябва да бъде затворена пределно ясно ми е) . Благодаря предварително , утре ще приложа и снимки
Горната част ти е към маркуча а по средата има тапа.
Ако искаш по-късно ще кача снимки.
Ако е възможно аз сега ще кача да покажа точно за кое питам
За десни отвор идва 1 маркуч от казанчето за течността ,а за левия не мога да намеря къде съм сложил маркуча ?
Някой не е ли със същият радиатор???? Само да ми каже от къде идва този маркуч , който е за левият отвор на горната част на радиатора ??
Justife Wrote:Някой не е ли със същият радиатор???? Само да ми каже от къде идва този маркуч , който е за левият отвор на горната част на радиатора ??
Колега, аз съм с същия радиатор и при мен левия "отвор" не е отвор. Просто си седи пишката самотно и от там вода не тече. Пробвай да навреш една отвертка вътре, и ако се окаже че при теб не е запушен му сложи една тапа. М/у другото при мен малкото маркуче за самообезвъздушаване на системата не е там, и дясната пишка е затапена с гумена тапа. Ако искаш мога и да ти го снимам.
yogi479 Wrote:
Justife Wrote:Някой не е ли със същият радиатор???? Само да ми каже от къде идва този маркуч , който е за левият отвор на горната част на радиатора ??
Колега, аз съм с същия радиатор и при мен левия "отвор" не е отвор. Просто си седи пишката самотно и от там вода не тече. Пробвай да навреш една отвертка вътре, и ако се окаже че при теб не е запушен му сложи една тапа. М/у другото при мен малкото маркуче за самообезвъздушаване на системата не е там, и дясната пишка е затапена с гумена тапа. Ако искаш мога и да ти го снимам.

Ако можеш снимаш , ще съм ти благодарен . Иначе маркучето е направено така че няма къде другаде да отиде освен там
Слагай тапа и не се замисляй.
Със снимките ще закъснея че кандидат зетя ми подкара колата. :oops:
nikistk Wrote:Слагай тапа и не се замисляй.
Със снимките ще закъснея че кандидат зетя ми подкара колата. :oops:
Няма нужда от тапа там! Технологично този пишка е запушена отвътре. Ако искаш да я използваш трябва да я разпробиеш. Другата от дясно при мен е запушена с тапа, понеже обезвъздушаването е реализирано по друг начин, но при теб се използва. Така че смело наливай и не се бой. Аз днес ще се прибера късно и сигурно ще е тъмно за снимки, но утре сутринта ако не забравя ще снимам.