Волво Клуб - България

Full Version: влизане на вода при вентилатора за парното
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
От както си купих колата не мога да се преборя с попадането на вода при вентилатора за парното и климатика. И при слаб дъжд се превръща в пералня.Свалял съм пластмасите , но не откривам причина за попадането на вода там. Почистени са и тръбите за отвеждане на водата. Водата си изтича безпроблемно през тях при наливане на вода от моя страна. Постъпването на вода там създава сериозни проблеми на вентилатора. Наложи се много добре да го смажа за да не започне да скърца. Другия проблем е че поради наличието на вода там при пускането му стъклото се изпотява. Нямам вилтър за купето. Не се събира много вода защото изтича през тръбичка която се намира вътре в купето близо до радиатора за парното.
Volvo 850GLT 20V 143 B5204S
проблема беше установен и решен
няма да има повече пода при вентилатора
Вярно че сам си пишеш, ама как реши проблема?
то така с годините започваме сами да си задаваме въпроси па и да си отговаряме
Проблема го реших така - първо вода влизаше през отвора на вентилатора стичайки се от стъклото. В края на стъклото има пластмасов накрайник към който се закрепва пластмасовата кора покриваща отвора и моторчето за чистачките. Водата от стъклото през накрайника (той вече с годините не уплътнява добре) се стича директно в този отвор. Първо от медна ламарина направих нещо като заслон над отвора като покрива изцяло от към стъклото но оставих място от към двигателя за да може да влиза въздух от там. Другото което направих е преди монтирам тази кора напълних със селикон канала на накрайника, за да се подсигуря. Сега вече не влиза вода при вентилатора
Не знам тези които са с кутия и филтър за купето дали го имат този проблем, защото кутията е малко по висока
volvo79 Wrote:Не знам тези които са с кутия и филтър за купето дали го имат този проблем, защото кутията е малко по висока
Нямат го. Там са други "филми" с листата есенно време Smile
как да стигна и аз до това моторче?от къде да започна да разглобявам?мерси предварително
Привет колега! Погледни това-www.volvo850.ru-sdelays.htm,статия 44