Волво Клуб - България

Full Version: CarPC във VOLVO-то или как мечтата се материализира
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
VolvoCarPC Wrote:Търся 7" wide. С тъч или без, не е проблем - има дигитайзери Smile
Задължително условие е обаче да е VGA !!!

Wide - няма как да е VGA, обикновенно са някаква шантаеа резолюция от сорта на 800х480. Мога да те снабдя с такова, но е без контролер. Ползваме ги в едни изделия. Тъч скриин лесно се слага.
Е, ти уби всичко детско в мене.
[Image: stewie-in-shock.gif]
Направо ме върна в 1-ви клас...

п.п. За 2-ри път, но този път си по-убедителен ...
Луд умора няма - само се поти повечко, но виж това за батерията ме притесни. Благодаря ти за warning-а, обещам, че ще обмисля варианта как да не разкрвам тони чак от Русе.
Tisho Wrote:Wide - няма как да е VGA, обикновенно са някаква шантаеа резолюция от сорта на 800х480. Мога да те снабдя с такова, но е без контролер. Ползваме ги в едни изделия. Тъч скриин лесно се слага.
wide, защото лесно се намират дигитайзери, иначе 4:3 по-добре - ще мога да навра 8'', стига да изровя тъч за него.
То ясно че е изкилиферчено, но тези ФронтЕнд-и са писани за такива резолюции... шантава работа както и да го погледнеш.
Контролерите ги гледам че са по 40-тина долара... е то не ми се върже на никъде, освен ако матрицата не е 20-30 лева, а няма как да е толкова Smile

п.п. От DX съм си викнал един ама стои със статус backorder вече 2-а седмица...
Mini 7" TFT Digital Colour LCD TV Monitor
Мога да го откажа теоретично...
Има още едно дистанционно като онова от 1-ва страница. За сега и то е на 0.99p доставката му даже е на половина - 2.50p.
За този модел интереса е малък, защото не им се занимава на пишлеметата да поят, а от mp3car.com са избачкали един модул за жичния аналог на това дистанционно, който се прави на USB HID и си свиркаш.
Та мисълта ми някой ако го иска в комбинация със стара клавиатува и малко поене може да се случат нещата...
ето аукциона: Sony RM-X5S Wireless Car Remote Control
След 15часа и половина изтича
VolvoCarPC Wrote:Търся 7" wide. С тъч или без, не е проблем - има дигитайзери Smile
Задължително условие е обаче да е VGA !!!
Най малките монитори който има в момента там са 12 инчови.-не стават големи са
Tisho Wrote:
tervvel Wrote:Имам и един вьпрос към теб,представи си качваш се в колата ,палиш пускаш музиката и........чакаш.....чакаш да се зареди XP после пак чакаш и за centrafuse и чак тогава получаваш....ами като гасиш колата ужас.Та питането ми е има ли начин да се избегне това.

Има. За това са измислени embedded системите. WIN CE, Андроид и др. такива доближаващи се до понятието RTOS. Wink

Помагайте че май сьм голям индианец.Имам два въпроса:
1.Имам един лапто интел500 херца,та мисълта ми беще мога ли да кача WIN CE на него и от как.
2.Откъде да намеря CF за WIN CE.Пробна версия като за начало.

Два дена се рових и нищо същественно не открих.
Пробната версия ще ти я даде производителя с идеята да си бета тестер...
Дали ще можеш да сложиш CE - честно, никога не съм инсталирал CE.
Малко ъпдейт.
Започва процес на правене на макет на дупката в таблото. Целта на макета е да позволи удобен процес на проектиране и изработка на моторизирания монитор, който за разлика от стандартното при VOLVO движение нагоре-надолу възнамерявам да се движи по малко по-сложна траектория. Така ще мога да "набутам" там 7" и ще може да е изнесен максимално напред с цел удобство при работа с тъч-а.
Ето една схемичка каква ми е идеята:
[attachment=22336]
Стандартно екрана при VOLVO се движи така:
[attachment=22335]
А ето я и моята идея:
[attachment=22334][attachment=22333][attachment=22332]

Дотук съм започнал с отливката:
[attachment=22331]
[attachment=22330]
Материалът е самосъхнеща глина. Понацепило се е, въпреки армировката, но цепките ще ги запуша и получилата се "падина" ще я запълня с гипс за здравина. Така ще мога да направя макет на таблото от епоксиндна смола със всичките му там гадости по процеса на моделиране.

To be continued ...
Сложна механика сте измислили.
Ще и трябва управление. Wink
Мисля да ползвам за база твоето управление с леки промени. В една тема беше дал и схема дори Smile
Откъм управление е аналогично като при теб - имаш 2 крайни точки и толкова, освен ако не се заиграе човек да може да регулира отвореното положение малко напред малко назад, но смятам тази част да си я спестя. Просто прекъсвача, който казва "Спри, отворих се" ще трябва да го монтирам така, че да има възможност за настройка.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12