Волво Клуб - България

Full Version: Съвети относно части по спирачна система Volvo V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги!
Сменях си гумите с летни и се оказва,че е наближил момента за смяна на някои части:
- предни дискове(поизтънели са)Гледах по ръководство го дават износване 2мм.При мен са повече.Накладките са ми добре (предните).Но при смяната на диска ще ги сменя и тях.Интересното е за задните.Още малко и ще ми станат на люспи.
- Та въпроса ми е предни дискове(1) с накладки(2), задни накладки(3),и спирачна течност.Дайте мнения за марки и цени.
Като цяло искам да сложа нещо,което няма да псувам,че не работи.Не искам да стържат и да свирят.
Спирачната течност не съм я сменял и доколкото четох е добре да се смени и като се прави обезвъздушаване се минава и през педала на съединителя.Правилно съм разбрал нали така?
Благодаря !
MatZo Wrote:Спирачната течност не съм я сменял ...

... спирачната течност е хубаво да я сменяш на две години. За останалото нека други колеги се изкажат. :lol:
Спирачна течност наливай смело ДОТ4 на Приста.Едно шише ще ти стигне принципно но ще има да трепериш дали няма да свърши баш когато не трябва и няма да направиш хубава промивка.Цената е такава че не си струва въобще да се замисляш, купи си две бутилки и точи докато не изкара само идеално бистра течност.
Темата за накладки и дискове е втората по дискусии след тази за маслата, никой не знае на какви ментаци ще попаднеш.Пази си касовите бележки и провери как стои въпроса с гаранцията, ако нещо се издъни и не можеш да се оправиш с магазинерите викай КЗП :mrgreen: Най-добрия вариант е от един и същ магазин да си купиш дисковете и накладките като се окомплектоват по препоръка на продавач-консултант-търгаш-бездарника :lol: Така няма как да се бяга от отговорност защото от два магазина ако ги купиш по отделно то при проблем единия който ти е продал дисковете ще каже че си ги прецакал заради кофти накладки а този който ти е продал накладките ще каже че си взел менте дискове и порочния кръг се затваря.Дискове и накладки са скъпа инвестиция и задължително си искай гаранционна карта като просто за информация се обади в КЗП да попиташ за такива части дали е пак две години и дали трябва да ти издадат гаранция или касовата бележка върши работа.Ако търговеца е коректен няма да има проблем след това защото той си знае стоката и поема пълна отговорност, ако е някой тъпак и частите са правени нощна смяна в гаража на Бай Хой ще ти увърта до последно.
Така че има два варианта, или маркови части оригиналдъ или ментарлакларъ чок куолити :mrgreen: , и в двата случая ще работят като вторите се явяват алтернативни.Вече ако се нахендриш на супер боклуци поне гледай да можеш да си вземеш парите обратно.
Мерси за съветите.Ами аз имам братовчед,който се заниамва с авточасти досега от снего само съ взимал и съм доволен.Не съм имал никакви проблеми всичко е ок.Значи ще взимам от него.Гледам,че 100лв е диска преден в интернет.Дано да не е повече.В Drive.bg имаше едни такъв сайт.
Благодаря все пак!