Волво Клуб - България

Full Version: Воден радиатор
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, можете ли да ми кажете дали водния радиатор от С70 2.4 , 170к бензин става за 850 2.5 20кл, 170 коня бензин?
Благодаря предварително.
Поздрави.
Колега, по това което гледам стават,нека още някой друг колега да потвърди. - 590 X 388 X 40 mm
Радиаторите на всички бензинови мотори са 100% еднакви. Не ме питайте от къде знам...
П.П. Ако ще взимаш втора ръка, имай в предвид че нов е около 220 лева и е около 220 000 пъти по-надежден Smile
Преди 2 години смених моя 320лв. NISSENS и забравих за проблема. Има и по евтини какво каза колега около 220-250 лв. но все пак реших да сложа по хубавия.
П.П. До колкото знам са еднакви радиаторите, но НЕ съм 100% сигурен.
П.П. 2 Колега аз лично ти препоръчвам да вземеш нов! Причината е че имат производствен дефект и след определено време протичат между пластмасата и металната част! Така че не си заслужава да вземеш на старо за 100 лв. и след 1 месец да ти протече пак и пак да даваш пари и най-вече да се занимаваш. Wink
Благодаря за отговорите колеги.
Аз мислех само да закърпя положението за известно време като взема един на старо. Иначе знам, че новия "е около 220 000 пъти по-надежден Smile " Smile Надявам се в най-близко бъдеще да се сдобия с NISSENS.
Поздрави.
Водния радиатор е сменен с нов - Нисенс - 270лв. Покрай него смених термостата, тампони на макферсоните и биалетите.
Също така разбрах какъв може да е проблема с климатроника. Най-вероятно е заминал някой термо-датчик или някоя връзка се е разхлабила. Но това "дело" ще го гледаме другия месец Smile
Радвам се, че вече изхвърлих бутилките пълни с вода от колата Big Grin

Поздрави.
Много добре колега. Smile
Щях да пиша за разликата между радиатор за автоматик или автоматик и турбо, или само на ръчна без автоматик и турбо.
Както и да е, като цяло са еднакви. Само да добавя Nissens са от Дания, оригиналните Волво радиатори се правят от Valeo в Испания. Само за информация. Оригинален радиатор за автоматик струва 450 долара, което в България ще бъде към 700 лв.
Други радиатори са Behr, Германия ако не се лъжа. Те правят радиаторите за БМВ.
Карай колата със здраве и трезво :lol:
che4ef Wrote:Много добре колега. Smile
Щях да пиша за разликата между радиатор за автоматик или автоматик и турбо, или само на ръчна без автоматик и турбо.
Както и да е, като цяло са еднакви. Само да добавя Nissens са от Дания, оригиналните Волво радиатори се правят от Valeo в Испания. Само за информация. Оригинален радиатор за автоматик струва 450 долара, което в България ще бъде към 700 лв.
Други радиатори са Behr, Германия ако не се лъжа. Те правят радиаторите за БМВ.
Карай колата със здраве и трезво :lol:
В грешка си колега, оригиналните радиатори са BLAKSTONE дококолто си спомням :!: :!: :!: A цените им настина са :roll: :roll: :roll:
Хм, виж това е интересно... Да не се окаже че различни заводи правят частите за Европа и за Северна Америка.
Не съм в грешка, радиатора е взет от аналога на МП тука (три МП са Wink ). Доиде си в кашон на Волво запечатан и всичко. Така го взех.
Но това е много интересно което казваш ico850, защото проверих в един дилършип в Орегон и казаха че пак е Valeo. Опитах се да мина метър с цената като си викам ще разбера кой ги прави и ще си ги взема без да плащам на дилъра, ама се оказа че разликата е достатъчно малка, а пък и ги няма никъде, така че го взех от тук.
Не знам само как може да се провери.
Поздрави Big Grin
ico850 вярно е това което казваш. Пуснах Google и това което намерих е че турбото е на BLAKSTONE, обаче другото е на Valeo. Интересна работа. Както и да е BLAKSTONE fit turbo/automatic цена близо $500 а този който колегата е сложил е към $200 - 220. S70, C70, 850, V70 едно и също.
Мерси за просветлението.
Отивам да къпя колата Big Grin
Pages: 1 2