Волво Клуб - България

Full Version: И аз да се похваля, а и да попитам за някои неща :)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
То мина точно месец, ама да се похваля. Бартеросах в Мото-Пфое старото S60 за по-ново и по-мощно.
Предишната дори не я качиха на страницата - за има, няма седмица са я продали Smile Интересно ми е, дали е отишла при някой съфорумец, понеже от МП ми казаха, че новият собственик е имал и други коли от марката, преди това. Ако е тук, да му е честита Smile (Говоря за черна S60, набор 2006, 2.4, 140 к.с., MOVE)
От новата, както може да се очаква, съм много доволен. Въпреки че може и да го сметнете за лигавщини, но някои неща от старата ми липсват. Интересно ми е, дали мога да се сдобия с тях и какви пари ще излезе, горе-долу.
1. Старата беше с прибиращи се странични огледала, тази - не. В началото, по навик, натисках (уж) копчето за прибиране, но в резултат натисках това, за частично изключване на алармата :oops: Голяма хамалогия ли е тези да станат прибиращи се? По западни сайтове гледах цени от около 800$ за огледало Confusedhock: :? Трябва ли да се сменят? Или може да се добави само моторчето в тези + копче на таблото?
2. Огледалото за обратно виждане беше с бленда, а това не е. Някой да има идея, какви пари е?
3. Скоростният лост беше space ball... много ми беше удобен. Доколкото знам, може да се замени. Четох и теми, свързани с това. Въпросът ми е пак същият: "някаква приблизителна цена?"

А ето ги и тях. Сивата е новата, а черната е предишната ми любов Smile
Да ти е честита новата придобивка. Много мили да им врътнеш се безпроблемни. Четейки тук в форума съм останал с впечатление, че в твоя случай ще трябва да си смениш само стъкълцето (..говоря по втора точка) защото самите огледала си имат " вземане/даване " с компютъра. И при смяна на цялото мисля, че се записва грешка. Аз с това мога да помогна и още веднъж честито. Smile
По т.2 дали не е с бленда, не ми се вярва, има такива с автоматично и с ръчно потъмняване, ама чак пък обикновено , може ама едва ли Wink Иначе Мартин е прав сменя се само стъклото, при нужда :mrgreen:
Мда. Явно неясно съм се изразил. Старата беше с автоматично потъмняване. Тази е с "палче" на огледалото, което просто променя ъгъла... като на повечето коли. Съответно подмяна само на стъклото няма да промени нищо Smile
Аз все още си мисля че именно с това палче се прави огледалото да не заслепява, не съм сиг. защото моето е автоматично, но в книжката пише именно това, че посредством палеца се потъмнява огледалото, то ако е само да му смениш ъгъла, "кел файда" :roll: Confusedhock: :twisted: а колкото до това да е автоматично, явно ще трябва да се сменя цялото и да се обучава, към компа на колата :mrgreen:
С промяната на ъгъла получаваш нещо като затъмняване. Виждаш само фаровете на задната кола, много бледо. Идеята на палчето е да не разместваш тотално огледалото, т.е. като го щракнеш, огледалото се връща в първоначална позиция. Става за секунди, но пак си е пресягане към огледалото. Но това, поне според мен, го има всяка кола от 80-те години насам, а може и по-отдавна. Съответно, няма какво да го коментирам Wink
Произволна снимка в Гугъл (не от Волво)
[Image: Rear-View-Mirror-Sky.jpg]
Че трябва да се смени огледалото - ясно. Идеята ми беше възможно ли е и какви пари ще е. Но при следващото си ходене до МП ще поразпитам Smile
В огледалото е и приемника на дистанционното за заключване и аларма. Внимателно с подмятната! Може да се наложи обучаване към компютъра. Също така варианта да се прибират огледалата е изключително скъп и според мен не е оправдан. За конкретна цена - не знам, но със сигурност ще бъде над 4 цифри.
Благодаря за информацията. В общи линии е това, в което се опасявах: скъпо и неоправдано Smile
Според тази страница <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.swedishautoparts.com/S60/Volvo-S60-mirrors.html">http://www.swedishautoparts.com/S60/Vol ... rrors.html</a><!-- m -->
Странични огледала - 212$ за шофьорско и 207$ за дясното. Защо са различни цените, не знам. Не знам и дали са в комплект с мигачите или отделно. А и не знам какво друго ще трябва. Едно знам: не си струва Smile
Централното огледало е 445$, пак с уговорката, че купуването само на детайла не ми решава проблема Smile ОТКАЗВАМ се!
Остава последното. Никъде не намирам какви са цените за space ball... И дали може само от морги, понеже предпочитам нова, а не употребявана.
Честито и спорни километри Wink
Честито и много безаварийни Wink