Волво Клуб - България

Full Version: Гуми 205/55/16 на 850
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,
в голяма дилема изпаднах с избора на нови летни гуми за красивите ми лети 16-ки .
Някой пробвал ли е масовият размер 205/55/16 наместо препоръчвания 205/50/16
и има ли някакви проблеми?
Като например опиране в подкалниците при пълен завой
или при добре натоварена кола, завишен разход и други подобни...
Спрял съм се на 205/55/16 защото са по-евтини а и предпочитам да
карам гуми с по-висок борд заради комфорта и "прекрасните" ни шосета.
Благодаря предварително за ценните съвети Smile
Забравил съм си боба Sad

Колега, попълни си коректно профила - полето "Горд собственик на".
Няма да е лошо и поне населеното място да си напишеш.
Забележката се приема. Smile
Аз няма да се изказвам тук - пристрастен съм ! :mrgreen:
И кво сега?! Нищо не разбрахме за гумите,че и мен ме вълнува този въпрос :roll:
Според мен, ако окачването ти е стандартното за модела т.е. не е снижено или спортно, освен това да е и изправно / да нямаш изпуснали амортисьори и/или уморени пружини / и предните калници да не са удряни и в последствие невъзстановени / както са си оригинално /, то тогава няма да имаш проблеми - смисъл при крайно дясно/ляво няма да ти опира никъде отпред, а отзад изобщо няма да имаш никакви проблеми, а освен това си прав за по високия борд и нашите пътища. Аз имам 850 седан и летните ми гуми са 205/60/15, при препоръчителни размери 195/60/15, 185/65/15 или 205/55/15. Освен евентуалното разминаване с 2-3 км в показанието на километража и незабележимото за мен лично повишаване на разхода с някакви 0,2 л. примерно / не съм забелязал или засякъл и не ми е направило такова впечатление, но на теория /, на 100 км. Така че - слагай си масовия размер за 16 цола и не се притеснявай, няма да имаш дертове, ако всичко от горните неща ти е ок.
Аз карам с такива на в70-то, което не се различава по окачване от твоето 850. И при мен дават 205/50/16, но съм с 55. Отзад не съм имал проблеми. Отпред при пълно ляво-дясно гумите леко трият в подкалниците. Не е болка за умиране и се свиква бързо. Разлика има и в километража - 3 км при показание 100.
Нека и други запознати колеги да кажат.
Гуми 205/55/16 отпред при пълен ляв или десен ми опират в корите,отзад няма проблем , амортесьорите са ми нови
Днес ще слагам новите гуми с въпросния размер.
Стискайте палци всичко да е наред.
Ще пусна и снимково нагледни материали да се види какъв е резултата.
Благодаря на всички за мненията.
Много ми помогнахте.
Pages: 1 2