Волво Клуб - България

Full Version: 850-КАТА ИЗХВЪРЛЯ ВОДАТА
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте на всички.Имам един проблем и искам да попитам на какво може да се дължи това.Проблема е следния-Преди известно време колата започна да загрява и да изхвърля водата през капачката на разширителния съд.Когато я запаля работи добре,постепенно загрява в границите на нормалното,перката включва но температурата продължава да се повишава и водата избива през клапанчето на капачката на казанчето.
Най вероятно гарнитура на главата.
armagedon Wrote:Най вероятно гарнитура на главата.

И АЗ МИСЛЯ ТАКА !!!
Аз пък залагам на термостат.

Цвят на антифриза?
По принцип антифриза е син и сега е такъв.Ако е заминала гарнитура на главата не би ли трябвало да смеси вода и масло и евентуално да започне веднага да надува а не след 10-15 мин.?
Karlsson Wrote:Аз пък залагам на термостат.

Цвят на антифриза?
+1
Провери дали ти загряват мъркучите към радиатора .
Ако не загряват значи ти е залепнал термостата и не отваря големия кръг.
Тези маркучи,които са под мотора и отиват към радиатора или тези,които са горе и отиват от радиатора към мотора?
Отгоре, в горната част е термостата.
Пипни маркуча, който излиза от долната част на радиатора - ако е студен или хладък - за термостат си. Ако е горещ - проблема е по-сериозен.
И аз залагам на термостата - ако беше духнала гарнитурата и надуваше охладителната система, щеше да започне да изхвърля водата след 5 минути работа...
Pages: 1 2 3