Волво Клуб - България

Full Version: VOLVO XC 90 ПЪЛНИ СЕ С ВОДА, УЖАС
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги помагайте, като карам под мен все едно има 2 огромни туби с вода, плацика се тази вода под седалките някъде не мога да намеря от къде да я източа, какво е това чудо незнам. Страшно. Появи се и anti skid service required, в един сервиз ми казаха че е yaw sensora под седалката но не бяха сигурни а той е маса пара. Някой имал ли е подобен случай с тази вода??? Cry
Здравей колега, реши ли проблема, това е масов проблем на xc90 с шибидах, от прахоляка по нашите чисти пътища се запушват оттичащите каналчета които минават вътре в предните колонки и започва да връща вода по колонката и отива в пода под седалките, и след това всичко се окислява, аз също смених yaw sensora под усилвателя поради тази причина, целия беше окислен, интересно оказа се че и на някои xc90 без шибидах също се окислява! така че ако се търси втора ръка трябва да се гледа внимателно, аз моя акселерометър го взех от едно катастрофирало xc90 за 150лв и явно е сменявано защото е направо ново, в мото-мое му искат 1000лв Confusedhock: след това трябва задължително адаптация, затова редовно продухване на каналите на шибидаха с компресор
Колеги, как да се следи при покупката на употребяван автомобил, дали има подобен проблем?

кои са слабите страни на ХС90 ?

гледам един в Мото П. и се надявам поне там автомобилите да са обслужени нрмално .

поздрави
VenSto Wrote:Колеги, как да се следи при покупката на употребяван автомобил, дали има подобен проблем?

кои са слабите страни на ХС90 ?

гледам един в Мото П. и се надявам поне там автомобилите да са обслужени нрмално .

поздрави
Здравей, колега!
То в МП сега има едно, което е на 9-10 м. и със сигурност няма какво да се притесняваш ако вземеш него, дори е много високо изпълнение Wink
Иначе ... аз моето го купих от тях преди няколко месеца и го сервизираха напълно преди да ми го продадат. Такава им била практиката - да продават технически изправни автомобили. Този разход влиза в цента при изкупуване на колата.
Иначе всичко е въпрос на късмет с колите 2-ра употреба ... може да попаднеш на гледана кола и да ти служи много вярно или обратното.
Успех!
shenti_bul Wrote:Здравей колега, реши ли проблема, това е масов проблем на xc90 с шибидах, от прахоляка по нашите чисти пътища се запушват оттичащите каналчета които минават вътре в предните колонки и започва да връща вода по колонката и отива в пода под седалките, и след това всичко се окислява, аз също смених yaw sensora под усилвателя поради тази причина, целия беше окислен, интересно оказа се че и на някои xc90 без шибидах също се окислява! така че ако се търси втора ръка трябва да се гледа внимателно, аз моя акселерометър го взех от едно катастрофирало xc90 за 150лв и явно е сменявано защото е направо ново, в мото-мое му искат 1000лв Confusedhock: след това трябва задължително адаптация, затова редовно продухване на каналите на шибидаха с компресор

Колеги реших проблема то4но както го е описал колегата по горе. Махнах седалките, после пода, после усилвателя и после сензора беше като котва, целия окислен и във вода, махнах страничните панели на купето. Бяха се задръстили от кал и боклуци. Почистих ги, продухах ги и разширих отворите на шлауфките. и сега няма проблем. Сензора го за4истих разглобих и със сешоара на жената го продухвах поне час, замерих го и за късмет взе че се оказа в изправност. изчистих анти-скид сървиз и сега вече два месеца няма проблем.

Но процедурата е лесна отнема малко време по сушенето но иначе е ефективна.
shenti_bul Wrote:Здравей колега, реши ли проблема, това е масов проблем на xc90 с шибидах, от прахоляка по нашите чисти пътища се запушват оттичащите каналчета които минават вътре в предните колонки и започва да връща вода по колонката и отива в пода под седалките, и след това всичко се окислява, аз също смених yaw sensora под усилвателя поради тази причина, целия беше окислен, интересно оказа се че и на някои xc90 без шибидах също се окислява! така че ако се търси втора ръка трябва да се гледа внимателно, аз моя акселерометър го взех от едно катастрофирало xc90 за 150лв и явно е сменявано защото е направо ново, в мото-мое му искат 1000лв Confusedhock: след това трябва задължително адаптация, затова редовно продухване на каналите на шибидаха с компресор


Да оправих го, мерси !
Някой може ли да сподели точно къде се намира този сензор(под коя седалка,какво представлява),понеже аз имам същия проблем и ми изписва същата грешка.Благодаря предварително!Утре ще го погледна този датчик.
ned_bs Wrote:Някой може ли да сподели точно къде се намира този сензор(под коя седалка,какво представлява),понеже аз имам същия проблем и ми изписва същата грешка.Благодаря предварително!Утре ще го погледна този датчик.


Здравей,
Погледни това клипче: http://youtu.be/zXipe2SPdC4
Готово оправих проблема с мокренето.Извадих и въпросния датчик под седалката.Указа се че се е окислил на места.Утре ще го огледам по-подробно и дано се оправи.Ето и малко снимки
Ето как изглежда датчика.Някой може ли да каже как да разбера дали функционира изобщо.Какво трябва да замеря и какви стойности трябва да показва