Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за проблем със скоростите -- Съединител?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Волвенцето не е първа младост и дойде ред на съединителя явно.
Скоростите започнаха да се включват все по трудно
Педалът на съединителя се втвърди на около 5 см от крайно долно положение и с прекомерни сили сякъш преодолява някакво препятствие и пада до долу където вече превключвам по добре.
Първа влиза най трудно. От втора нагоре почти по един и същ начин пак трудно.
По предварителни очаквания се е прецакал притискателя.
Но за беда се сменяло целият съединител.
Поразпитах - 429 лв - National - Английски (Без аксиален лагер)
------------------471 лв Sachs

102 лв е Аксиалния лагер
Очаквам да се произнесът по случая още двама курифей на моньорската наука и ще пристъпя към смяната която по предварителни данни ще е 130-160 лв.


Моля ако има колеги минали по този път споделят впечатления и дадът акъл.
Поразпитай още за съединител, на мен ми го предложиха за 420 първо, комплекта дисковете с лагера на Валео и накрая го намерих за 280 кинта, Бат Севдо Майора знае историята, колко ми е секвестирал житцето за смяната не знам, но щом главата ми е все още на раменете, значи не е отрязана :mrgreen: :mrgreen:
Имам някакво мое си усещане че е възможно да е от хедравл. помпа на съединителя
-- Има ли резон да си мисля в тази посока и как може да се диагностира( в смисъл какви са признаците ако е от нея.)
Още не съм се ориентирал откъде да си поръчам и какъв суединител. Предложението за сега е ЛУК и ЗАКС
Здравей Митак, ако не губиш спирачна течност си си за съединител на 100%
успех
Днес влязох в бокса
Смяна на съединител - ЛУК - 395лв. + 130 труд.

Стискайте палци операцията да мине добре че все едно член на семейството оперират. Wink
Операцията мина успешно и вече съм с чисто нов съединител. Натиска се леко, потегля плавно, превключва леко. Абе като нова кола. Смених и тампона най отгоре на двигателя.
Всичко това излезе колкото една бричка на старо - или точно 555лв.
Да ми честита новата придобивка викам аз.