Волво Клуб - България

Full Version: Луди табла на S60/V70/XC70/XC90 2001-2003
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Да ,колеги и аз се зблъсках с проблема,започна да исчезва инфоцентъра,да си показва каквото ще,светят лампи,абе дискотека.Порових тук,всички пътища водят към Тишо,ама никой неказва какъв е проблема,писнало ми е от майстори :oops: ,попитах в нета,ние българите за нищо неставаме,вместо да си помагаме,само се плюем,и малко от нас са готови да помогнат безвъзмездно.Та хората по света ,обясняват,всеки казва как се е справил.Нещата са прости:За всеки ентусиаст.Сваляте таблото 3мин.,разглабяте го внимателно,направено е интелигентно,и стига да внимава човек няма проблеми,стигате до платката,един от четирите чипа на таблото е Моторола,това е проблема,трябва просто да се презапои,с времето и температурните разлики на които е подложен,се разпоява и таблата се побъркват.Като казах ПРОСТО :lol: ,не е просто,трябва да имате въздушен поялник-280 лв най евтиния.Ако нямате при приятел,електричар,където правят телефони,в пулсар-10лв,или конрад 15.Презапояват го нова паста,и карате.Мислех и подробни снимки да кача,ама има в нета,който търси намира.Дано съм бил полезен,и нека повече хора споделят как са се справили с проблем,а не да даваме пари на майстори. :roll:
:mrgreen:

Дотук добре. Но мноооого скоро ще разбереш, че спойките на процесора са само върха на айзберга... В началото като се захващах с това нещо и аз уж решавах проблемите само с препояване на процесора, но в рамките на 5-6 месеца всички които бях правил така се върнаха със същите проблеми, че даже и по-зле. Тогава се заех да изследвам проблема по детайлно и се оказа, че поради честите прекъсвания на периферията на процесора, той си записва кофти данни в паметта си, които водят до проблеми с изпълняването на записаната вътре програма. Пресен пример Старозагорско S60 на което му бяха припоили какво ли не по платката и продължаваше да се държи по гореописания начин. Борих го около 2-3 часа да му оправя проблемите уж тръгна, но след половин час човека отново ми звънна, че е спряло. Върна се айде още един път сваляне на проц-а от платката ровене из паметта и т.н. По последни данни за сега работи. Wink
hepi Wrote:Да ,колеги и аз се зблъсках с проблема,започна да исчезва инфоцентъра,да си показва каквото ще,светят лампи,абе дискотека.Порових тук,всички пътища водят към Тишо,ама никой неказва какъв е проблема,писнало ми е от майстори :oops: ,попитах в нета,ние българите за нищо неставаме,вместо да си помагаме,само се плюем,и малко от нас са готови да помогнат безвъзмездно.Та хората по света ,обясняват,всеки казва как се е справил.Нещата са прости:За всеки ентусиаст.Сваляте таблото 3мин.,разглабяте го внимателно,направено е интелигентно,и стига да внимава човек няма проблеми,стигате до платката,един от четирите чипа на таблото е Моторола,това е проблема,трябва просто да се презапои,с времето и температурните разлики на които е подложен,се разпоява и таблата се побъркват.Като казах ПРОСТО :lol: ,не е просто,трябва да имате въздушен поялник-280 лв най евтиния.Ако нямате при приятел,електричар,където правят телефони,в пулсар-10лв,или конрад 15.Презапояват го нова паста,и карате.Мислех и подробни снимки да кача,ама има в нета,който търси намира.Дано съм бил полезен,и нека повече хора споделят как са се справили с проблем,а не да даваме пари на майстори. :roll:

Какво стана колега hepi, как е таблото, че и моето мига от време на време.
моето от както ми го оправи Tisho не мига :lol:
Здравейте! Та, можем ли да си сменим таблото с друго такова от примерно блъсната кола. Питам тъй като при мен от време на време ми полудява часовника на таблото и имам съмнения, че в скоро време ще ми полудеят и други елементи от него Big Grin .
caby Wrote:Здравейте! Та, можем ли да си сменим таблото с друго такова от примерно блъсната кола. Питам тъй като при мен от време на време ми полудява часовника на таблото и имам съмнения, че в скоро време ще ми полудеят и други елементи от него Big Grin .
Добре де при положение, че Tisho ги оправя успешно, и много хора се се възползвали от услугите му, какъв е проблема да му дадеш и своето, вместо да сложиш друго и после и то да стане като сегашното. Отделно не съм сигурен дали само ги сменяш и всичко тръгва? Разсъждавам само. Wink
Това за Тишо е ясно....там ще да е майстора Big Grin .Питах само за размяната на таблата дали няма да е придружена и с допълнителна манипулация.Но както и ти каза - не е сигурно дали сменяш и всичко тръгва.Аз също съм навит да го правя, ако стане по зле от сега
caby Wrote:Това за Тишо е ясно....там ще да е майстора Big Grin .Питах само за размяната на таблата дали няма да е придружена и с допълнителна манипулация.Но както и ти каза - не е сигурно дали сменяш и всичко тръгва.Аз също съм навит да го правя, ако стане по зле от сега

Иска програмиране. Може и да тръгне(макар и малка вероятност), но най вероятно доста от функционалността няма да работи(борд комп и т.н. Изминатите километри ще са като на другата кола от която е взето таблото. И... От трън та на глог(че може и на по-висок) - вероятността да си купиш същия проблем(под формата на друго табло) е 100% гарантирана. Сериен дефект им е.
И аз ползвах услугите на Тишо. Доволен съм, за сега всичко си работи перфектно. Big Grin