Волво Клуб - България

Full Version: Volvo-V 40 2002g Проблем с мощноста
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги!
Моля, за Вашето съдействие.
Волвото ми е V-40 disel 2002г. 115 к.с.
НА път за морето започна да свисти при подаване на газ. Постепенно този свук като силно духане на вятър започна да се усилва. Колата загуби много от мощтост и вдигна драстично разхода на гориво. Температурата я държи нормално и на таблото не светят никакви лампи.
В момента този шум е доста силен и припушва черен дим. Ще се радвам ако някой даде съвет. Между временно съм запазил час в Мото Пфое Варна да я погледнат. Страх ме е да не блокирам мотора, защото до сега съм страшно доволен от колата.
Благодаря ви предварително!
Така както го описваш много наподобява проблема от тази тема:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=22523">viewtopic.php?f=8&t=22523</a><!-- l -->

Проверете обстойно дали някоя скоба не се е разхлабила и здрави ли са въздуховодите след турбото.
Много благодаря за съдействието! Абсолютно същите проблеми като в темата, която ми препрати. Говорихме със приемчика от Мото Пфое който е записал час. Според тях съшо е спукан въздуховод.
Дано наистина се окаже само това.
Както съм писал и в другата тема имаш спукан маркуч.Успех и пиши какво е станало да знаем и занапред.Благодаря
Здравейте колеги!
Всичко вече е наред. Откачила се беше тръбата преди интерколера. Вероятно е изпуснала скобата.
Разминах се повече от леко. (30лв). Не в Мото Пфое разбира се. Благодаря за съдействието!
Ето един добър пример за какво служат форумите. Радвам се че проблема е бил елементарен и колегите са реагирали адекватно. Успех и много безаварийни километри. Wink