Волво Клуб - България

Full Version: D5 пуши от щеката
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Днес сутринта при запалване на двигателя реших да проверя какво е състоянието на маслото. Доста се учудих, когато видях през тръбата да си припушва видимо белезникаво пушече Idea
Според мен това не е нормално - или да?
Почисти си картерната вентилация.
Има много изписано по чуждите форуми + ръководства със снимки, че дори и клипчета в youtube.
На английски е "crankcase ventilation".
УСПЕХ
Колега ,и аз бях в шок няколко дни ,като го видях това явление,обаче след много ровене по чужди форуми и т.н.,се оказа ,че май това си е нормално нещо за този мотор/и не само за този ,а и за повечето турбодизели/.Проверил съм всички маркучи ,скоби ,клапана и т.н.- всичко е наред при мен, а пак ги има тези газове на ниски обороти.Важното е при вдигане на оборотите около 1300-1500 да изчезва пушенето.Аз си го обяснявам с това ,че тъй като двигателя има голямо сечение на въздуховодите от въздушния филтър до двигателя ,а и поради това ,че турбодизелите работят с голям излишък на въздух ,заради липсата на дроселова клапа,просто няма как да се създаде нужния вакуум ,който да издърпа газовете от картера при малки обороти.