Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с осветяването на таблото
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,имам 850 2.0L 20V комби ,на което от известно време не му свети таблото и контролните прибори.Или ако светне след малко изгасва.Изчистих всички ел. връзки на ключа ,на реостата,на бушона и т.н. с спрей за такива контакти.Огледах всички връзки и кабели ,и не открих нищо.Ако някой има опит с подобен случай, то моля да ми сподели как се е справил.Благодаря предварително. П.П. Утре ще проверя ,какво ще ми каже и компа на колата. Wink
Всичко едновременно ли угасва или отделни лампи? Стрелките как се държат?
Двата конектора на самото табло пръскал ли си ги?
Угасват всички лампи които осветяват таблото,ключовете на климатроника и другите бутони.Иначе всичко останало си работи.Съмнявам се дали не е ксенона и диодните лампи на габаритите да правят нещо на компа.
Скоростомера и другите прибори си работят и проблема е само в осветлението, така ли да разбирам?
Пробвай да напръскаш и да размърдаш няколко пъти от край до край потенциометъра за регулиране силата на осветлението. Спрея, който ползваш трябва да е почистващ, за електроника, друг в никакъв случай!
Почиствах го този потенциометър , но не помогна.
Аз имах същия проблем и просто дадох потенциометъра на късо!
Няма човек, няма проблем!
Колега NASKO1973 би ли качил снимка ,за да видя кои точно клеми от куплунга си дал на късо.Защото малко съм скаран с токовете.Благодаря ти предварително.
Сори, ама вече колата е продадена и не мога да предоставя снимков материал.
Нищо,благодаря все пак.
Виж от някоя морга си сложи потенциометър и ако всичко ти светне,което е много вероятно го плащай и си ти.
Pages: 1 2