Волво Клуб - България

Full Version: моя D5 в зимно време е лакомия
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Поне така е при мен де ...
споделете мнения - в Сф на къси интервали до работа и обратно редовно си ми качва на 11+ (по борд комп ми е 8-9)
Предстовям си сега вече, като включвам и печката сутрин какво ще става ..
Направи ми впечаление, че като карам на свободна скорост по инерция временния разход варира от 2 и на горе (може би защото колата още не беше напълно загряла)
Още като я вземах в сервиза ми казаха, че от дебитомера имало какво да се желае ... дали от него може да ми дига ттака разхода??
Тия дебитомери са проблемни във всички коли май. 940 ката повече от 8,5-9 градско(София) не качва ама и дебитомер няма.
aleks12345 Wrote:Тия дебитомери са проблемни във всички коли май. 940 ката повече от 8,5-9 градско(София) не качва ама и дебитомер няма.

По компютър ли го отчиташ разхода колега??

Мен така ме остави на магистралата един път, защото ми даваше остатък до празен резервоар 200 км., в комбинация със стрелка която беше на 15-20 л.
Искам някой колега с D5 да ми каже дали е нормално карайки на 1 или втора скорост без подаване на газ когато колата самичка си тегли на равно да ми дава 6-7-8-9 на сто по борд комп...
Може пък и всичко да си ми е наред, а аз да си се вкарвам в измислени филми де .... :lol:
Ако продължава да те дразни най-добре я давай на части.
На мен да ми пратиш ония гадните OZ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А компютър грънци няма такива неща в старата бангия с туба съм го мерил и на пълен резервоар.
gramov Wrote:Ако продължава да те дразни най-добре я давай на части.
На мен да ми пратиш ония гадните OZ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Грамов, Севдо го бех проклел цел ден по капли да кара и да не разбере ... ще те застигне и тебе анатемата :lol:

майтапа на страна, но просто леееко ме учудва тоя разход за това и питам де ....
Не се учудвай, и при ме е така, чак до 10 стига. А иначе зимно градско в София - десетака за нищо го няма, но аз карам много през самия център.
Слагайте по една кожа отпред да загрява по бързо или по един картон като мене.
моето D5 само че е автомат като карам без да подавам газ, пада на 0,8-1-1,2 там се върти. средния разход в София ми се върти около 10-11. така че и да имаш някакво отклонение е в рамките на допустимото. ако трябва да смениш дебитомер( оригинален) бая километри трябва да минеш за да го избиеш. ако ти върви добре хич не се вкарвай в филми. аз от няколко месеца спрях да го засичам за да не се филмирам излишно.
Мойто XC70 D5 185 коня ми дава 11.5 - 12 градско в София. Автомат.
Pages: 1 2