Волво Клуб - България

Full Version: Питане за термостат
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги! От известно време колата ми започна да загрява малко по бавно до работната си температура.Преди загряваше изключително бързо,за около 3-4 мин. максимум , а сега и трябват двойно повече,поне 5-6 мин. Преди парното ,като е на мах.,духаше горещо не можеше да се седи,от духалките ще ти свали кожата ,сега духа топло.Като е напълно загряла колата,някой път (но не винаги) стрелката на температурата по нанадолнище(като няма товар)пада една идея под средата,а преди не го е правила.Та за мен с две думи е тръгнал термостата и съм решил да го сменя.От това ,което намерих като информация е ,че при моя турбо двигател отваря при 87С, докато при нормалните атмосферни на 90С. Въпросът ми е знае ли някой оригиналният термостат каква марка е?
Днес отидох в МФ и си поръчах оригинален термостат.
Wahler - Germany, ако не се лъжа. Хубаво че си взел оригинален. Сменяй на три години без значение дали е здрав.
Абе май на три години е малко прекалено Big Grin : Много се колебаех за термостатът,тъй като този за турбо започва да отваря на 87С и е напълно отворен на 102С.,но е спрян от производство и го няма.Дават го заместител такъв ,като на атмосферните двигатели с параметри съответно 90С-105С; Та не знам,щом едно време са слагали различни сигурно има защо,може би защото турбо двигателят е по натоварен и заради охлаждането му :!: :?: :roll:
Може наистина да е вярно и да са решили че един термостат си е ок. Не знам, решението си е твое.
Днес термостатът е вече сменен! Big Grin Термостатът дава фира средно на около 8 години.[attachment=27921][attachment=27920][attachment=27919][attachment=27918][attachment=27916]
Добре, даже много добре Big Grin
Не чакай 8 години за термостата. Сменя се на 3 години обикновенно заедно със антифриза. Това че може да издържи 6, 8 години го приеми като гаранция че за 3 г. период няма да се развали. На 3г е подръжка, а другото е ремонт Wink
Е-е ама аз си смених и антифризът с long live G+ ,червен,а той се сменя на 5-6 години.Поздрави che4ef Smile
Их значи. Тарикати :lol:
Тука има само от синия на Волво и него го дават на 3 години, но както каза един нашенец "Не ги слушай те искат цялата кола да смениш". Ама си слушам и още не съм сменил колата.
Направи моля ти се, ако не те мързи, една снимка на опаковката или дай линк да го видя този антифриз.
Поздрави Smile
Не,антифризът не ми е на Волво тъй като действително нямат червен.Но можеш да си слагаш всякакъв качествен,без никакви притеснения.Аз съм си сложил Eurol ,но на тези снимки е с новата опаковка (старата съм я изхвърлил),на старата пишеше Long live и е Холандски! [attachment=27928] [attachment=27927] [attachment=27926]
Pages: 1 2