Волво Клуб - България

Full Version: Диагностика на 850
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здрвейте колеги,

Опитах се да направя диагностика на колата с няколко програми, но всичките опита бяха неуспешни... Не съм ползвал кабел, а bluetooth връзка, която също е OBD II. Видях че порт-а за моя дел е : Volvo 855 GLT Gasoline (171 HP) 1997 ISO 9141-2 . С един от софтуерите ми показа грешка: BUS ERROR, с втория ми измери напрежението, но на другите въобще не пожела да се върже... Bluetooth скенера явно работи, буксата на колата също работи щом има индикация(Червения диод сети, и след като започва да търси порта, започват да мигат и зелените.), за това смятам, че проблема е в софтуера...
Въпроса ми е, можете ли да ми кажете конкретен софтуер за диагностика и евентуално чистене на грешки, който да ползвам?

Поздрави Smile
Ти със каква техника се пробваш и с какъв софтуер ?
Здравей Maxijaz,

Опитах и с Torque. Това беше първата програма, която ползвах, но не пожела да се свърже с колата ... Вчера се порових малко и намерих, че се ползва за Волво - Vadis и Vida... Те ще ми свършат ли работа за 850-ката или не?

Поздрави Smile
НЕ.Вида няма да те прочете,с нея след 99 година нагоре.Твоята кола или с VCT2000 или с диод и мигащи кодове или с други универсални кодочетци,но това което ти ползваш ELM327 няма да стане.Поздрави