Волво Клуб - България

Full Version: Реглаж на клапани:двигател D24T 1983г.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Питането ми е,при реглаж на клапани какъв луфт трябва да има :?:
Питането ми е,при реглаж на клапани какъв луфт трябва да има :?:
Аз лично не ги знам тия параметри.
Да не би сам да си правиш реглажа?
Аз лично не ги знам тия параметри.
Да не би сам да си правиш реглажа?
Ходих при Агоп имах разни самнения за центровката и дюзите,оказа се 4е вси4ко е наред :lol: ,та той ме прати при майстор да ми провери луфта на клапаните и наистина имаше голям луфт на някои от тях 80/40 или 0,80/0,40 не сам компетентен,4овека ми каза 4е ще ги регулира стандартно 40/20 .Питането ми е дали нйкой знае за то4ните параметри на луфта.
Ходих при Агоп имах разни самнения за центровката и дюзите,оказа се 4е вси4ко е наред :lol: ,та той ме прати при майстор да ми провери луфта на клапаните и наистина имаше голям луфт на някои от тях 80/40 или 0,80/0,40 не сам компетентен,4овека ми каза 4е ще ги регулира стандартно 40/20 .Питането ми е дали нйкой знае за то4ните параметри на луфта.
Егати майстора си намерил!!!! Confusedhock:
Ти ще му имаш ли вяра!!! Confusedhock: Confusedhock:
За колко минути от свалянето на капака - реглажа и качването на капака ти казва че ще направи това явление?
Първи вариянт: цял ден - щото да изстине дв. и да не си там докато я пипа!!
Втори вариянт: половин ден - да пойзстине дв. и да свали вала.
Трети вариянт: за около 1ч. цялата процедура, може да гледаш, няма да сваля вала, няма да бие с чука, само ще отвори книгата за точния размер който го препоръчва пройзводителя за твоя дв..
Егати майстора си намерил!!!! Confusedhock:
Ти ще му имаш ли вяра!!! Confusedhock: Confusedhock:
За колко минути от свалянето на капака - реглажа и качването на капака ти казва че ще направи това явление?
Първи вариянт: цял ден - щото да изстине дв. и да не си там докато я пипа!!
Втори вариянт: половин ден - да пойзстине дв. и да свали вала.
Трети вариянт: за около 1ч. цялата процедура, може да гледаш, няма да сваля вала, няма да бие с чука, само ще отвори книгата за точния размер който го препоръчва пройзводителя за твоя дв..
Ами ето параметрите:
Всмукателни клапани - 0.20 -0.30
Изпускателни клапани - 0.40 - 0.50
ПРИ ГОРЕЩ ДВИГАТЕЛ! Разбирай поне 80 градуса.
Ами ето параметрите:
Всмукателни клапани - 0.20 -0.30
Изпускателни клапани - 0.40 - 0.50
ПРИ ГОРЕЩ ДВИГАТЕЛ! Разбирай поне 80 градуса.
Pages: 1 2