Волво Клуб - България

Full Version: Разход на волво в40 1,9Д /115 к.с./ 2002 г.- комби
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
След дълго ровене за инфо по темата споделям и моите данни (горд собственик от 21.01.2013г.)
- от Асеновград до Русе -320 км(80 км магистрала -скорост-120/160 км/час и 240 км -скорост 80/130) ми даде среден разход(по борд. ком. и колонка(съвпадна) 5.1 л/100км
-градско в Русе - 80 км изминати - разход 10л/100км(малко множко)
-Русе -Асеновград(същият маршрут)- средна скорост 90/110 км -разход 4.9л/100км

разхода извън градско е с пълен багажник и 2 въз. и едно дете в колата.
разхода градско е само 2 възрастни

От разхода извън града съм много доволен . Но в града Confusedhock: .......
моля, споделете впечатления.
Мойта под 6/100 не е падала извън града само в Румъния ми даде 5.5 ама там карах почти постоянно с 80км.

В града зимата: 7 - 8/100 Лятото 6.5 - 7.5/100 Това е засичано на принципа пълен резервоар 100км и отново доливане до горе.
Важно е как тръгваш все пак си е 1.5т. автомобил Според мен от там ти идва високият разход в града.. опитай се с по плавно потегляне и равномерно набиране и ще видиш че нещата ще си дойдат на място!

Поздрави! и мн безавариини км да и навъртиш в крепко здраве Wink
КОЛЕГИ, ВИЖДАМ ЧЕ СПОДЕЛЕНОТО СЕ ЧЕТЕ ОБАЧЕ НИКОЙ НЕ СПОДЕЛЯ ОПИТ. ПИШЕТЕ БРЕ ХОРА . ЛЮБОПИТНО Е .

В РАЗГОВОРА СЕ РАЖДА ИСТИНАТА
собственик съм от 02.2013 на с40, 2003 година и 1115 к.с. Извънградско ми даде приблизително 5, но това София - Силистра. Градско е 7 - 7.5. Последното ми засичане беше 700 км - 7/100 разход, като 400 км бяха магистрала( 130 км/ч) и 300 градско
Винаги съм смятал, че е безсмислено да се мери разход на градско, защото няма да ти даде никаква полезна информация. Зависи от сезона, задръстванията, от това на какви разстояния караш, ако щеш зависи дали го мериш в София или в спокоен провинциален град. Извънградското е друга работа, макар че там също си има условности. На моето волво вече на два пъти му меря комбиниран разход по метода пълно-пълно и изминати достатъчно голям брой километри между двете зареждания догоре ( така се случи, че и двата пъти бях изминал по 2 000 км.) . И двата пъти ми даде комбиниран разход 6,4 л./100 км., което го намирам за напълно приемливо.
Колега аз съм в същото положение, само че съм с S40. Изляза ли извън града 4.9 - 5.5 (когато има климатик), но в града е страшно.Не съм доливал само на градско, но няколко пъти зареждам при приблизително 50/50, и разхода е винаги 7,5/100, което си е чисто 10 в града. Няколко проблема имах с вакумите, но след като всичко подмених разхода не падна.Сега имам едно лека забиване понякога на 2500 оборота, и колата замира, а понякога се набира страшно много (Т4 мотора е с 102к.с.). Сега съм се насочил към дебитомера, като възможна причина и за високия разход. На диагностика нищо не излиза, всичко е ок, и ми казват -"Ти колко искаш да ти гори в града, 5/100 ли???" И все пак по каталог я дават да гори 7.5, аз и на 8,5 съм съгласен, но 10/100 си е множко.
[quote="vis"]Винаги съм смятал, че е безсмислено да се мери разход на градско, защото няма да ти даде никаква полезна информация. Зависи от сезона, задръстванията, от това на какви разстояния караш, ако щеш зависи дали го мериш в София или в спокоен провинциален град. Извънградското е друга работа, макар че там също си има условности.

Напълно съм съгласен с колегата. Много са условията, от които зависи разхода на автомобила, като качество на горивото, стил на каране, атмосферни условия, и.т.н. Според мен не е проблем разхода на нашите коли, а ниските доходи които получаваме. Сега за разхода на моята кола. От В. Търново - с. Ягода (през Хаинбоаз) - Ямбол - В. Търново, общо 340км. заредих 20л. гориво. На тръгване заредих до-горе, като се прибрах отново. Средна скорост около 110км./ч. + включен климатик. Смятам разхода е повече от задоволителен. Smile