Волво Клуб - България

Full Version: Как да разбера влиза ли бензин в маслото?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
От три дена имам VOLVO 850 GTL 20V 126HP
Комшията ми вдигна щеката за маслото и ми каза
че мирише на бензин и казаче на неговото ауди имал същият проблем
Какво ли не сменил та и основен ремонт направил и все така и само на газ го карал 4е нямало този проблем
Как да разбера дали и аз имам същият проблем?




ot tri dena imam volvo850glt20 126 i kom6iata mi vdigna 6tekata za masloto i mi kaza 4e miri6e na benzin i kaza4e na negovoto audi imal sa6tiat problem kakvo li nesmenil ta i osnoven remont napravil i vse taka i samo na gaz go karal 4e niamalo tozi problem kak da razbera dali ias imam sa6tiat problem
Първо не е ли 10V, второ и на моето като извадя щеката или отворя капачката на маслото излизат изпарения които мисля че точно на бензин миришеха, но и аз я карам на газ само запалването става на бензин. Това са картерни газове и няма за какво да се тревожиш според мен.
И моята мирише така. Не знам защо. При смяна на маслото няма нищо, но кажи рече след две карания пак замирисва.
Е , на какво мирише бе колеги ? На маргаритки? Big Grin
Просто при всеки такт ,част от бензиновите пари минават през ключовете на сегментите и отиват в картера.
И като вдигнете щеката ,съвсем логично ви удрят в носа.
За да не се повишава излишно налягането там производителите проектират системи за картерна вентилация,
които извеждат газовете навън.
Така ,че най - добре да си прочистите PCV системите. :!:
Е добре де, защо пък да не мирише на маргаритки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Значи ако сложа ракия, маслото ми ще мирише на парцуца :lol: :lol: :lol: :lol:

И аз мисля че е точно заради това, не виждам друго обяснение, а и затова не съм се притеснявал толкова. Един авер тука ходи да се състезава. Плащат по 200$ на ден да наемат пистата. Като се посъберат юнаци и глей кво става. По неговите думи е опасно, но щял да умре щастлив, както и да е, той ми каза че е нормален този мирис и да не се притеснявам и неговата миришела Wink
Моята пък не мирише........ :roll: явно нещо е дефектна Big Grin
dano ti zamiri6e tia dni Smile

Пищи на Кирилица моля!
pe6ko Wrote:dano ti zamiri6e tia dni Smile
Първо колега пиши на кирилица и второ защо така с лошо ? Освен да си сипя бензин в маслото ,че да си доволен.
така го каза че сеедно ми завиждаш
Не, казвам го,че да се замислиш за евентоален проблем или причина,защото явно може и да не мирише на бензин.Може да мирише от изминаване твърде често на къси разстояния (студени стартове) и двигателят ти да не може да достигне работната си температура(не се гледа само стрелката на антифриза),може да имаш запушен маслен сепаратор,може да имаш "пикаещи" инжектори и т.н.
Pages: 1 2