Волво Клуб - България

Full Version: Зареждане климатик в София?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, дайте препоръка къде да си заредя климатика в София? Места има много, но търся препоръчано. Място където са коректни и си разбират от работата.
В Мотопфое дали няма още промоцията за безплатен преглед на климатик и дозареждане на минимални цени. При мен беше не повече от 20-тина лева за доливането на фреона.
soni Wrote:Колеги, дайте препоръка къде да си заредя климатика в София? Места има много, но търся препоръчано. Място където са коректни и си разбират от работата.
Мога 100% да ти препоръчам Людмил от сервиз "Ирис"!
Ходя при него от 2007 год. Професионалист, свестен човек и винаги обръща достатъчно внимание на системата. Работи с качествени материали.
За МП не мога да кажа мнение, не съм им ползвал услугите, но би трябвало да са на ниво, все пак са официален сервиз.
Специално за климатиците мога да изразя мнение (от опит), че не е важно само типът на техниката, а и човекът, който работи с нея.
Людмил ми спести един изпарител преди години, защото знаеше какво и как да направи.
Когато купих Волво-то му го закарах при първия удобен момент за профилактика. Провери системата, сложи масло и допълни с фреон (50 гр.).
Мисля, че някъде във форума има негови координати, в темата за отстъпките.
Успех!
Dodo 155 Wrote:
soni Wrote:Колеги, дайте препоръка къде да си заредя климатика в София? Места има много, но търся препоръчано. Място където са коректни и си разбират от работата.
Мога 100% да ти препоръчам Людмил от сервиз "Ирис"!
Ходя при него от 2007 год. Професионалист, свестен човек и винаги обръща достатъчно внимание на системата. Работи с качествени материали.
За МП не мога да кажа мнение, не съм им ползвал услугите, но би трябвало да са на ниво, все пак са официален сервиз.
Специално за климатиците мога да изразя мнение (от опит), че не е важно само типът на техниката, а и човекът, който работи с нея.
Людмил ми спести един изпарител преди години, защото знаеше какво и как да направи.
Когато купих Волво-то му го закарах при първия удобен момент за профилактика. Провери системата, сложи масло и допълни с фреон (50 гр.).
Мисля, че някъде във форума има негови координати, в темата за отстъпките.
Успех!
Колега като прочетох написаното в този линк <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=24564.0">http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=24564.0</a><!-- m --> за въпросният сервиз. Реших да не го посещавам.
soni Wrote:
Dodo 155 Wrote:
soni Wrote:Колеги, дайте препоръка къде да си заредя климатика в София? Места има много, но търся препоръчано. Място където са коректни и си разбират от работата.
Мога 100% да ти препоръчам Людмил от сервиз "Ирис"!
Ходя при него от 2007 год. Професионалист, свестен човек и винаги обръща достатъчно внимание на системата. Работи с качествени материали.
За МП не мога да кажа мнение, не съм им ползвал услугите, но би трябвало да са на ниво, все пак са официален сервиз.
Специално за климатиците мога да изразя мнение (от опит), че не е важно само типът на техниката, а и човекът, който работи с нея.
Людмил ми спести един изпарител преди години, защото знаеше какво и как да направи.
Когато купих Волво-то му го закарах при първия удобен момент за профилактика. Провери системата, сложи масло и допълни с фреон (50 гр.).
Мисля, че някъде във форума има негови координати, в темата за отстъпките.
Успех!
Колега като прочетох написаното в този линк <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=24564.0">http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=24564.0</a><!-- m --> за въпросният сервиз. Реших да не го посещавам.
Това е твое конституционно право, както обичам да се изразявам Wink
Ти попита да ти препоръча някой сервиз, аз и още доста хора, които съм изпратил там включително 7-те автомобила на кума ми, сме вече доста години САМО доволни. Но във всеки един случай има изключение. Високият г-н е Людмил, за него говорих. Не знам кой е бил другият там, но аз до момента само при високия ходя. Колегата от Рено форума е написал, че именно Людмил е забелязъл теча, другият явно е някой учащ се.
От друга страна не искам да коментирам старите морги от Италия, защото при тях 100% винаги има проблем. Джамбазите ги купуват на кг, като за старо желязо, после тук им удрят един яки мивки и някой "щастливец" се обзавежда с кола :lol:
Мога само да ти кажа къде да не ходиш, защото при едно озоново почистване ми скапаха тапата на кондензатора и именно Людмил я оправи. Мястото е "Ратола", на ул.202-ра, срещу ТЕЦ-а. Тях 100% не ги препоръчвам, но проблемът си е мой, че не си взех шпрей за почистване, както винаги правя, а се доверих на разни технологични решения Wink Хората там решили да проверят фреона, но затегнали тапата с повече от 3NM, независимо, че пише на самата тапа да не се стяга с гаечен ключ. При тази процедура се сплесква дифтунга, затяга шпилката и тя превърта, фреонът започва да изтича бавно и след няколко дни останах без климатик. Но да не те занимавам с моите драми Wink
Отиди в МП, това също е вариант, дори май имат промоция, както колегата сподели по-горе.
Успех и дано си оправиш колата без излишни главоболия, че вече термометрите минават спокойно 30 градуса Smile
Лично бих препоръчал един човек (тук от форума) - виждал съм го само веднъж, когато водих любимия Ларс - казва се kotuoshu. Проблемът при мен беше, че след като поработи в началото климатикът изключваше, трябваше да почива и после пак заработваше за кратко. Колата е ясна - В 70, 99. Човекът, за когото споменавам, посетих в София - някъде на Стамболийски беше пряката. Оправи всичко, както каза (не беше датчик, доколкото помня, а някакъв луфт), беше му напълно ясно какъв е проблемът. Доколкото разбрах, син и баща стопанисват сервиза за климатици. Много точни хора. И карат Волва също така. Освен че цяла година вече всичко е наред, когато отидох да си взема колата, човекът ми беше закачил сенника да не пече вътре - такива дребни неща правят впечатление! Отново му благодаря за работата и наистина ви го препоръчвам. Такива хора харесвам и на тях предпочитам да си давам парите при нужда. Поздрави и ако имате проблем, да си знаете. Wink
В МП няма безплатен преглед на климатичната система.
Преди малко повече от месец ходих до там с изненадващо неработещ климатик.
Прегледаха я пичовете, казаха ми че ме е "цъкнало" камъче по радиатора (предполагам знаете дупката в бронята на XC70), предложиха ми 2 ценови варианта, взеха ми 78 лева за преглед и ме изпратиха да си мисля.
От тогава почти не съм си карал колата, защото са ми връчили служебна и постоянно съм по командировки.
Но като ми остане време, веднага ще потърся второ мнение и ще запитам за доверен сервиз.

Поздрави и успех с ремонта!