Волво Клуб - България

Full Version: Волво С80 въпрос за размер гуми
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,имам волво с80 99 г. в момента съм с летни гуми 225/55/16 но при пълен десен ми опират в под калника.Мислех да мина на 215/55/16 за летни и 205/55/16 за зимни,или 205/60/16 малко по високи за зимата,но не знам кои вариант да избера,по каталог я дават 225/55/16 или215/55/16,но друго си е някой който е запознат и е пробвал да каже с какви е най-добре за лято и зима,така че ако някой може да помогне ще се радвам.
Аз карам лятото с 225 50 16, 225 55 16 не го дават защото е много висока гума за тази кола, зимата карам с 205 55 16, но и 205 60 16 да сложиш няма да опира или други проблеми. Иначе 215 55 16 е перфектният размер за тази кола според Волво.
Здравей колега.
Аз карам зимата с 215/55/16, а лятото с 225/50/17.
Това са предписанията на производителя, затова се съобразявам с тях.
А за опирането в подкалниците....тези коли имат огрничители за завиване, за да пазят каретата.
Тези ограничители са 3 вида, в зависимост от това какви гуми ползваш.
Отиди в магазина за резервни части на МП и ги попитай за твоите гуми, кои ограничители ще ти предложат, за да не ти опират гумите в подкалниците.
По спомен бяха около 35 лева оригиналния комплект.
Същия вариант го имат и в Скантех, но там цените са на половина.
Изборът е твой.
Успех!
Аз съм с 2015/55/16 летни и 205/60/16 зимни. Избора за зимните беше основно по цена, просто 205/60/16 са доста по евтини от 215/55/16.
Къде се монтират тези ограничители че не съм много наясно ,и мога ли да го свърша сам или трябва в сервиз да отида ?!
bakoto Wrote:Къде се монтират тези ограничители че не съм много наясно ,и мога ли да го свърша сам или трябва в сервиз да отида ?!
Можеш и сам. На 2 болта са.
Ако някой колега с VADIS има възможност, нека ти извади снимка.
Ако не, понеже в момента съм с лаптоп, на който нямам инсталиран, утре вечер ще се прибера и ще ти направя screenshot.
Номер 11 са въпросните ограничители дано съм бил полезен.
Благодаря,тези дни като ми остане време ще видя дали имам такива ограничители,а ако нямам значи трябва да си сложа и по принцип има ли вариант да нямам или тези коли си имат всички?
Всички имат ограничители, различни са според размера гуми. Без ограничителите завива повече, трие гумата в подкалника и каретата стават консуматив.
могат ли да се регулират и настройват тия ограничители или за всеки размер гуми трябват нови или различни
Pages: 1 2