Волво Клуб - България

Full Version: Всякаква информация относно бъдеща покупка на 850/S70/V70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте,

Предстои ми покупка на нов употребяван автомобил и докато разглеждах обявите из сайтовете направо се влюбих в този модел на Волво. Основно съм се насочил към 2.0 10v 126к.с. и 2.5TDi 140к.с., понеже тези две моторизации се срещат най-често, но ако се намери читава бройка с 2.0 20v или 2.5 10v 144к.с. няма да се изключи като вариант. От 2-3 дена разглеждам темите из раздела за 850, но информацията относно цени на последващите разходи след покупката са доста старички, а досега може да са се променили доста.
Като цяло бих бил благодарен ако споделите каквито и да било впечатления за модела, какво по-специфично да се гледа преди покупката, какви са детските болежки на модела, какви са цените на интервенциите по мотора и окачването поне приблизително, а ако някой може да сподели актуални цени - още по-добре.
Много бих искал да стана част от клуба и аз да се обзаведа с един такъв прекрасен автомобил, но първо трябва да преценя дали ще мога да се справя финансово с адекватна поддръжка на такъв автомобил.
Забравих да спомена че ако се спра на бензинов вариант ще се търси с газова уредба или евентуално ще се поставя такава, като ориентировъчни цени за газова инсталация не биха били излишни.

Благодаря ви предварително и поздрави!
Колега виж тази тема. Цените които съм описал едва ли са се променили и ако се са се променили ще са надолу. http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...f=6&t=9144
Болежки по 850 са: водния радиатор (протича между пластмасата и металната част като остарее), релето което прекъсва бензиновата помпа при катастрофа също здава багажа като остарее и почва да прави номера да не пали колата всеки път (има колега от форума срещу 20 лв го оправя....поне толкова излезе ремонта на моето), едно зъбно колелце се прецаква в таблото и не показва пробег (срещу 20-30 лв и то се оправя) ииии това е май за което сещам в момента. Като цяло избягвай най-слабия двигател 2.0 10В....просто това голямо и тежко купе и малко коне = много тромаво...тя моята 2.0 20В беше тромава пък за 2.0 10В да не говорим. За газовата...аз си сложих обикновена за 600 лв. BRC и с добри настройки ми даваше 13-14 газ Софийско. Ако има нещо друго питай. Wink
П.П. Колега какъв ти е бюджета? Във форума се продава в момента едно В70 което е много запазено, но е малко скъпо (5000 и нещо ако не се лъжа, но колата си заслужава) и 850 TDI, но е автоматик. Разгледай обявите и тук... Wink
Здравей Manifold!Поздравления за избора,който си направил!Разходи се из този сайт и ще добиеш представа приблизителните цени на части и консумативи:www.autopower.bg.
Да, тази тема я прегледах цялата.
Благодаря и за сайта, но цените на някои части ми се струват доста надценени.
Бюджета е максимум 3500лв с всички последвали разходи и т.н. Знам че не много, но с оглед на пазара, мисля че бих намерил що-годе ставащо Волво за тези пари.
В това S70 за 5000лв ми останаха очите, но за жалост не разполагам с тези средства.
Мисля че най-малкия двигател би ми бил достатъчен като динамика - не съм състезател, на мен са ми достатъчни 75к.с. на 1100кг купе, а тези 126 на 1400-1500кг купе би трябвало да придават по-добра динамика. До 100км/ч извънградско са ми предостатъчни.
При евентуална покупка на нов внос за какви подводни камъни трябва да гледам? Има едно S70 2.0 10v за 2100лв в сайтовете за продажба, което изглежда доста добре поне на снимки, но пък обявата седи от много време.
Иска ми се да мина възможно най-тънко, но пък не може хем хубава кола, хем евтина.
Погледна ли тази обява http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...48&t=28289. Наистина е с 2.5 двигател, но изглежда доста добре (поне на снимките)...
Колега не търсиш ли с метан :lol: http://www.carmarket.bg/volvo-850-metan-...995&sort=1
Най-близката ми метанстанция е на 25км, което не ме устройва.
От този 2.5 мога ли да очаквам разход до 10л/100км газ при 90% извънградско и 10% градско, като градското не е натоварено изобщо?
А и данъка за 170к.с. колко ли ще е?
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=9203
Тук пише, че разхода му е 9,2 смесено бензин. Ако при теб наистина ще се кара 90% извънградско може и да влезнеш в този разход, но това е на бензин. Вече на газ стоят по друг начин нещата. Ако мислиш между другото, че 2.0 10В ще харчи малко.....не се лъжи (тежко купе малко коне = висок разход). Ето разхода който дават на 2.0 10В http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=9197.......същия Big Grin .
За данъка зависи в кой град си. Има калкулатори в интернет и можеш да си го сметнеш колко ще бъде, но едва ли ще е голяма разликата между 126 и 170 к.с. В София е 192,50 на 170 к.с., а на 126 е 127,86.
Здравей Manifold ,

Разхода на 2.5 20 винтила, с газов инжекцион, в града ми дава 11-12л/100км. Извън града, ако не я ръчкаш около 9-10 л/100км. Лично аз съм много доволен от разхода на този двигател. Газовата ми е слагана в БРЦ преди повече от 10 години. За този период, единствено съм имал проблем с компютъра на газовата. Филтрите за газовата инсталация ги сменям заедно с маслото, на 10 000 км. Хубаво е свещите, кабелите( евентуално дистр. капачка и палец) също да ги сменяш на около 50-60 000 км.

Поздрави,
Олег Бушев
Благодаря ви!
Това е първият автомобилен форум, в който влизам да питам нещо и отговорите да са точни, а отношението толерантно спрямо незнаещите и питащите. Явно и шофьорите(феновете) на Волво са най-дисциплинираните хора от форумните среди.
На 100% съм убеден, че ще се сдобия с Волво и ще стана един от вас, надявам се и възможно най-скоро, но явно ще е след Нова година.
Pages: 1 2 3