Волво Клуб - България

Full Version: колянов вал и бутала с80 2.5тди
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте волво маняци може ли някои да ми каже -/колата е волво с80 2.5 тди 103кв 140коня / хода на буталата еднакъв ли е на всички цилиндри защото при мене на трети цилиндър излиза по на горе от другите бутала а на пети цилиндър е със около 3 мм по надолу ще съм благодарен ако ми отговарят тези които са компетентни в тази насока или са правили ремонт на такъв мотор
armanifin Wrote:Здравейте волво маняци може ли някои да ми каже -/колата е волво с80 2.5 тди 103кв 140коня / хода на буталата еднакъв ли е на всички цилиндри защото при мене на трети цилиндър излиза по на горе от другите бутала а на пети цилиндър е със около 3 мм по надолу ще съм благодарен ако ми отговарят тези които са компетентни в тази насока или са правили ремонт на такъв мотор
Сигурно имаш криви биели. Не е нормално това.
Здравейте колеги благодаря за отговора напълно си прав днеска разцепих и блока и видях че имам криви биели на 1,4,5, цилиндър .Чудя се някои може ли да ми даде инфо за цени на биели лагери и сегменти и мога ли от някъде да си намеря пръскач за под буталото че имам два счупени и другото което се чудя е дали трябва да сменя всички биели заради разлика в производителя и може да ми даде разлика в тежестта им
Биелни лагери и сегменти(комплект) са по около 90-100 лв. във Финландия не можем да ти кажем Smile
[attachment=33323]
[attachment=33322]
[attachment=33320]
Аз от България ще поръчвам частите че тука са астрономически цените тукашните цени са; сегментите са 170 евро, биелни лагери са 190 евро, биели не могат да ми доставят , ако ги поръчам от волво цена за всичко ми е около 1300 евро , а сега ги намерих в Бг. за 170 лева сегменти и за 167 лева биелни лагери и биели за по 150 лева парчето
От Ауди 100 или от първите А6 с код на мотора AEL всички части съвпадат и , като не казваш че са Волво може по-ниски цени да получиш !!!