Волво Клуб - България

Full Version: Маховик на дизелов двигател
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги, искам да попитам някой сменял ли е съединител на дизеловия Д5252Т агрегат, и ако да маховика демферен ли е?
Трябва ли да се сменя при всяка смяна на съединител?
Предстои ми смяна на съединител и получих различни отговори от приятели за това дали маховика е демферен или обикновен. Объркан съм и не знам какво да поръчам, да не говоря и за цените... изглежда, че смяната ще ми излезне по скъпо от стойността на колата в момента(2000лв и нагоре) на път съм да се откажа да я карам повече, ще си остане като паметник пред блока Sad
Хм, тези обозначения... не са ми ясни. Аз съм с 2.5 ТДИ, маховика е демпферен. Преди 25 000 разтуряхме съединител. Не само че не съм сменял маховик, ами и ковах феродо. Само дето смених лагера с помпата, та пак сумата с работата излезе 500 лева. Някои ще надигнат вой, че така не се прави, но аз не смятам да векувам с тази кола. Стане ли за пребоядисване, заминава.
Съчувствам ти Ванка ! Това си е голям разход . От всичко което съм чел за този двигател , и от предлаганите части в сайтовете съм останал с впечатлението , че маховика е демпферен , а пък и няма начин да не е при голям дизелов агрегат .

Съединител с лагер помпа - 552.77 лева
Маховик - 1 413.77 лева

Това са цените на мистер.ауто
В Ибей може да ги намериш за 1500,00 лв. бруто - демпферен маховик , съединител с лагер помпа .
Какви са признаците при теб за заминал маховик ? Трябва да дрънчи на празен ход доколкото знам ?
Ако намериш нещо по евтино , сподели информацията с нас . И на мен ми предстои смяна на съединител , не че има признаци но гледам да свикна с тази мисъл предварително .
Успех в решаването на проблема !
С демпферен маховик е. Най-добре е след като се свали,ако не е много разбит,може и да караш. Иначе колегата горе е споменал симптомите,като работи на място се чува яко дрънчене,което става осезаемо със затоплянето на двигателя.При мен е сменян само съединител без маховик ,но не усещам подобни вибрации.
да, цената на маховика хич не е приятна, но се сменя само при нужда. Не е необходимо да е в комплект със съединител
tortomanin Wrote:Хм, тези обозначения... не са ми ясни. Аз съм с 2.5 ТДИ, маховика е демпферен. Преди 25 000 разтуряхме съединител. Не само че не съм сменял маховик, ами и ковах феродо. Само дето смених лагера с помпата, та пак сумата с работата излезе 500 лева. Някои ще надигнат вой, че така не се прави, но аз не смятам да векувам с тази кола. Стане ли за пребоядисване, заминава.

Колега кой обозначения не са ти ясни ??? Двигателя ти е D5252T въпросния 2,5tdi Smile
Ми, хубаво. Ако беше написал по-просто модела, нямаше да се налагат пояснения. Аз и на БМВ-то си не помнех двигателя М-колко беше. Това са маниашки работи. Нали не ви поправям правописните грешки, дори се старая да се вмъкна в тона.
Преди повече от 80 000 ми твърдяха в МП че маховика е за смяна Wink
Не съм сменял още нищо по тая линия. Предполага ще скоро им дойде времето.


Цените са подобни с +/– не много.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://drive.bg/index.php?cPath=10150&ModelId=7262&sort=3a">http://drive.bg/index.php?cPath=10150&M ... 62&sort=3a</a><!-- m -->
Извинявам се, ако не съм написал нещо както трябва. Благодаря за пояснението, явно наистина е демпферен. Не съм чул дрънчане както казвате, даже не знам как би звучал разбит маховик, изгелжда има малко останал живот в моят, цените наистина са болезнени. Проблемът ми е, че като оставя колата на сервиз и като я разглобят, едва тогава ще могат да ми кажат дали е за смяна маховика, а пък аз гледам цял комплект в Е-bay за около 1300лв излиза(маховик + съединител). Ето и линк да видите какво гледам, чакам да ми отговорят на запитване дали става и за 850, защото го дават с S70

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/VOLVO-S70-CLUTCH-KIT-DUAL-MASS-FLYWHEEL-97-00-2-5-TDi-/120556336147?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c11b7b413#shpCntId">http://www.ebay.com/itm/VOLVO-S70-CLUTC ... 3#shpCntId</a><!-- m -->
Koко, погледни го, според мен си заслужава.
Недей да бързаш да взимаш цял комплект! Нека да я разглобят и да се види, защото ако не е за смяна ще се набуташ само с 1000 и кусор лева...... Това което го гледаш в Ибей не ти го препоръчвам (някаква куче марка изглежда). Гледай Валео или Лук. Лук са по-хубави, но естествено и по скъпи.... Успех и стискаме палци да не е за смяна Wink
Pages: 1 2 3