Волво Клуб - България

Full Version: Шум, вероятно от ходовата част.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
От сравнително скоро се появи шум(наподобяваш неравномерно боботене) отпред в дясно ясно изразен при потегляне, особено ако завивам наляво(надясно е по-слаб), при скорост над 30-40 не се чува. Мисля че е предно дясно каре (макар че не съм много запознат с устройството на марката) или е лагер на главината.
Какво е вашето мнение?
zorba Wrote:От сравнително скоро се появи шум(наподобяваш неравномерно боботене) отпред в дясно ясно изразен при потегляне, особено ако завивам наляво(надясно е по-слаб), при скорост над 30-40 не се чува. Мисля че е предно дясно каре (макар че не съм много запознат с устройството на марката) или е лагер на главината.
Какво е вашето мнение?
Има ли връзка със смяна на гумите или монтажа на газовата?
Питам, защото тази кола трудно ще счупи каре.
zorba Wrote:От сравнително скоро се появи шум(наподобяваш неравномерно боботене) отпред в дясно ясно изразен при потегляне, особено ако завивам наляво(надясно е по-слаб), при скорост над 30-40 не се чува. Мисля че е предно дясно каре (макар че не съм много запознат с устройството на марката) или е лагер на главината.
Какво е вашето мнение?

Здравей,
Шума само при потегляне ли го има?
Чуваш ли го при преминаване през дупки / неравности?
Шума е при потегляне и малка скорост, когато е направо почти не се чува(особено ако е пусната музиката), най-изразено е при завой наляво. Не съм забелязал да се чува при преминаване през дупки и неравности. Не мисля че е от гумите, и преди се чуваше ама малко по-слабо. Не мога да съм много точен че само вчера карах доста време без пусната музика иначе и се сега "прилично".
Прилича ми на каре защото съм чувал как трака при потегляне в завой, но тук звука е по басов като от спортна генерация.
Гледай да не е каре, че ще те заболи главата. Ако е само при потегляне вероятно чуваш едно похлопване от поклащането на двигателя и отива на тампони. Ще следя темата с интерес, при мен има нещо подобно, няколко пъти сме ходили при ДжиПи-то за оглед и все нищо не хлопа, не тропа, имах и едно заминало тампонче, което смених, но не изчезна похлопването. Според един русенски бек с алкохолен ник-нейм, съм чувал превключването на скорости, амааа.. :roll:
bg_tiger1978 Wrote:Гледай да не е каре, че ще те заболи главата. Ако е само при потегляне вероятно чуваш едно похлопване от поклащането на двигателя и отива на тампони. Ще следя темата с интерес, при мен има нещо подобно, няколко пъти сме ходили при ДжиПи-то за оглед и все нищо не хлопа, не тропа, имах и едно заминало тампонче, което смених, но не изчезна похлопването. Според един русенски бек с алкохолен ник-нейм, съм чувал превключването на скорости, амааа.. :roll:
Джи-Пито каза, че подобно почукване, леко при плавно потегляне, е от шлиците на полуоската и оправията е само в нови карета ... за 20-30 000 км, после пак започва да се чува Smile
Каре се чува ясно, особено отвън, при пълен завой в посока натоварващ съмнителното каре, с отчетливо и хармонично причукване ... като от стара шевна машина :mrgreen:
btw ... при добра шумоизолация, може и да не се чуе в купето Wink
М да, много доктори, много мнения, а тези болести с направления по здравна каса не минават. Каренца свински, телешки и шлици и шашлици ще почакат. :mrgreen:
Днес реших да си направя няколко експеримента, в резултат на което установих. Че шума е м/у 20-40 км/ч по-силно изразен в завой(наляво) и се усеща като много леки вибрации в/у лоста на скоростите. Само по шум трудно се установява, че като го настъпя иии се чува и оная музика за моите уши от двигателя та направо се размазвам на седалката, но да не се отклонявам и в един момент почнах да се съмнявам дали нещо не бъркам ама не.
Освен МП препоръчайте друг сервиз за проверка на ходовата част.
П.П. Все повече ме съмнява че е дясното каре.
zorba Wrote:Днес реших да си направя няколко експеримента, в резултат на което установих. Че шума е м/у 20-40 км/ч по-силно изразен в завой(наляво) и се усеща като много леки вибрации в/у лоста на скоростите. Само по шум трудно се установява, че като го настъпя иии се чува и оная музика за моите уши от двигателя та направо се размазвам на седалката, но да не се отклонявам и в един момент почнах да се съмнявам дали нещо не бъркам ама не.
Освен МП препоръчайте друг сервиз за проверка на ходовата част.
П.П. Все повече ме съмнява че е дясното каре.
Какво се плашиш от МП?!
Отиди да ти направят диагностика на ходовата част и толкова ... те няма насила да ти я оправят Wink
Тъкмо ще видят и лагер-главините на колелата, защото имат опит как да ги тестват Idea
Днес бях в МП и казаха че е вертикална щанга(демек биелетка), след празниците ще я сменям явно.
Pages: 1 2