Волво Клуб - България

Full Version: Липсващ бас
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги и честита Ви 2014година.
Наскоро разбрах ,че в колата си би трябвало да имам някаъде един говорител които се грижи за баса в колата, но при мен липсва явно,говорех с приятел на когото баща му има 2 волва и каза ,че и при двете музиката била доста по добра от моята.(и при него и при мен са оригинални всички говорители)Някои има ли представа къде е въпросният бас (ако съществува) Става дума за С80 2000г
Поздрави!
Не мисля, че има специялно място, освен ако якой от твоите в корите на вратите да е заминал и затова да не свири, както трябва!
JMI Wrote:Не мисля, че има специялно място, освен ако якой от твоите в корите на вратите да е заминал и затова да не свири, както трябва!
Данчо, всички ВОЛВО имат системи и с допълнителен суб-бас, който да го подсили ... колегата говори за него, но може да няма такъв заводски.
За съжаление аз не знам къде стои при S80, предполагам, че е под седалката ... но може и в багажника :roll:
Тъй като минах през подобен ЪП-грейд (аз нямах допълнителния бас и се оказа, че за моето шаси вече не се предлагал, заради климатика на 3-тия ред), препоръчвам на колегата да си инсталира това - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avitel-bg.com/alpine-swe-1200">http://www.avitel-bg.com/alpine-swe-1200</a><!-- m -->
Не е евтино, но го чух в едно ХС90 и свири много хубаво. Е, не е като това, което аз направих, след като купих суббаса и разбрах, че не могат да го подкарат с ориг. система (оригинален бас за вграждане + 200W усилвател), но за парите си заслужава ... дори има дистанционно, за да си правиш настройки Wink
Иначе ... басът може да се е "загубил" по 2 причини - неизправни говорители или липса на настройки. Ако е второто - след промяната ще звучи хубаво - заводските системи на ВОЛВО са достатъчно добри. Ако е първото - винаги се разбира, че басът го няма :mrgreen:
И при мен няма такъв, нито при V50 имаше! Карал съм 60ки и 70ки от първо поколение и там не съм виждал, затова реших, че колегата се е обълкал нещо, но може и да не съм прав. В такъв случай той не е игла, за да се скрие и би следвало лесно да се намери къде натикан! Smile


Поздрави
JMI Wrote:И при мен няма такъв, нито при V50 имаше! Карал съм 60ки и 70ки от първо поколение и там не съм виждал, затова реших, че колегата се е обълкал нещо, но може и да не съм прав. В такъв случай той не е игла, за да се скрие и би следвало лесно да се намери къде натикан! Smile


Поздрави
Само някои Premium Sound имат подобен бас Wink
Поръчва се допълнително и затова не са много колите с подобни системи, с подсилващ бас.
Въпреки това, има решения, но зависи дали човек е склонен да инвестира в колата.
PetarGarkov Wrote:Здравейте колеги и честита Ви 2014година.
Наскоро разбрах ,че в колата си би трябвало да имам някаъде един говорител които се грижи за баса в колата, но при мен липсва явно,говорех с приятел на когото баща му има 2 волва и каза ,че и при двете музиката била доста по добра от моята.(и при него и при мен са оригинални всички говорители)Някои има ли представа къде е въпросният бас (ако съществува) Става дума за С80 2000г
Поздрави!

Колега виж най-добре какъв модел ти е радиото, трябва да започва с HU-XXX? Вече според радиото - броят и видът на говорителите би трябвало да са различни. Също така говорителят, който се грижи за баса не би трябвало да е само един, а да са два и да се намират във вратите (поне за С60 така го дават). Ако радиото ти не е HU-613 или по-висок модел то тогава най-вероятно нямаш бас.