Волво Клуб - България

Full Version: Да вярваме ли на сервизните книжки?!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,

Преглеждайки обяви за продажби на автомобили, се натъкнах на нещо интересно. Обяви на две различни автокъщи в София, разбира се с прилежно попълнени "сервизни книжки", старателно снимани отблизо обслужвания и "реални" километри, и... поразителна (поне за мен!) прилика в почерка на двете! Confusedhock: Според обявите, печатите и Google, едната би трябвало да е обслужвана (което е по-важно, защото може да е купена отвсякъде) в Монца или в Милано (т.е. според продавача е "от района на Тоскана"), а другата в Прато. Според viamichelin.com, това са около 300 км. разстояние. :roll: И нещо още по-интересно - почерка на една и съща страница в едната "книжка" е абсолютно същия, независимо, че едното обслужване е правено в Прато, а другото в Гуамо - които са на около 100 км. един от друг!!! Wink Вярно, автокъщата е една и съща, и приемчика може да си е сменил работното място, оставайки в същата фирма, ама на фона на предишните ми разсъждения, считам че е малко вероятно... Дали само на мен ми прави впечатление приликата, или наистина я има, преценете вие! Но на мен никак не ми харесва некоректността и сребролюбието в хората, които са готови да "набутат" някой най-нагло и брутално. Не ми се ровеше повече в обяви, но съм почти сигурен, че подобен почерк ще лъсне и другаде...
Пиша това в рубриката "Важни теми", защото считам, че наистина е важно да се държим информирани взаимно, за да даваме по-малко възможности да ни лъжат и обират парите за каквото и да е. А тук все пак става въпрос за сигурност, пряко свързана дори с човешки живот!
И още нещо - едното ХС90 се продаваше още миналата година, април, когато купих моето. На "невероятната" цена от 34990 лв., 12.2009, тогава на 3 г. и 5 месеца... и реални 70000 км.! Още не може да я продаде, дори и за 30000 лв. днес.
П.П. Намерих и подобна с обслужване на Форд - може би леко различна, но...
Ето и снимки:
И аз днес ходих на оглед на една такава (скрита лимонка). <!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11389305366716709&f1=details&slink=5ph532">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=5ph532</a><!-- m --> Първо обявата е публикувана некадърно (2.4 160 к.с.) поне да беше прочел какви двигатели се монтират във Волво. Пробег 100000км. на обява на километраж 160000. Второ няма нищо общо с екстрите които е написал (хладилна жабка, сензор за дъжд) даже и салона не е целия от кожа. Извади ми сервизна книжка 2011г. е била на 93хил. И му казвам, че не може кола на 160 хил. шофьорската седалка да е протрита толкова много, а той вика –Ти какво си мислиш, че аз ли ги пиша тия сервизни книжки и ми се разсърди. Май и аз започвам да си мисля, че има някаква схема с тези сервизни книжки. Smile
Има схема, със сигурност са го измислили! Има тук един мръсен селянин преди дoйде в Uk продавал коли в България, ми обясни как километража се врищал с поглед само! :evil: А книжките така като ги гледате, аз бих проверил дали въобще печатите са на сервиз за коли в Италия! Wink

Не ми е ясно, защо ги мажат тия коли толкова много със смазки и прочие, това направо ме отвръщава като видя двигателя омазан и излъскан с мазила :evil: Един мънгал направо го смачках за това последния път, когато си бях в България!
JMI Wrote:А книжките така като ги гледате, аз бих проверил дали въобще печатите са на сервиз за коли в Италия
Според мен книжките се пишат някъде от един човек, известен на джамбазите. Хората се радват на "книжката" и хич не гледат почерк, а са предоволни, че бъдещата им кола е била "гледана"... А специално за печатите, работя с две рекламни компании, които при поръчка могат да ми направят и печат на Министерския съвет. Wink
Spurs Wrote:
JMI Wrote:А книжките така като ги гледате, аз бих проверил дали въобще печатите са на сервиз за коли в Италия
Според мен книжките се пишат някъде от един човек, известен на джамбазите. Хората се радват на "книжката" и хич не гледат почерк, а са предоволни, че бъдещата им кола е била "гледана"... А специално за печатите, работя с две рекламни компании, които при поръчка могат да ми направят и печат на Министерския съвет. Wink


Точно за това говоря! Wink

Ела при мен за печата, ще ти го намеря с отстъпка! Big Grin
Много нагли са станали тези продавачи на коли втора употреба. На знам дали е редно ако направим една тема за автомобили Волво които трябва да имаме едно на ум при покупка. Продавачите продоставят vin номер почти винаги за проверка в Moto-Pfoe. Да вписваме вин номера и какво ни е направило лошо впечетление в даден автомобил, ако е ходил на диагностика какво има като грешки. Да го направим нещо като сервизна история на
Волво втора употреба. За да се предпазваме взаимно от нагли търговци Wink
Идеята ти е много хубава!
Аз тук винаги се обаждам на оторизирания сервиз, дори по историята от книжката, но е някак по-лесно, защото колата не се изнася в друга страна и от там да се търси информация. Въпреки това, съм виждал скрити от сервизната история неща, които лъсват на друго място, като годишните прегледи. Колкото повече информация, толкова по- лесно да се хванат евентуални лъжци!
Джамбазите отдавна са им хванали цаката на сервизните книжки!
Още преди 5г ме предупреди приятел от автокъщите (моргите) във Варна въобще да не гледам сервизни книжки, че подвеждат с много пари...
Моята сервизна книжка си дойде празна едно време. По обява беше на 132к, на двигателя пишеше 180к. Да се притеснявам ли, че никога не е обслужвана? :lol:
Ако е италянка можеш да почнеш да се тревежиш! :mrgreen:
Pages: 1 2