Волво Клуб - България

Full Version: Добавка за промиване на радиатор + избор на Антифриз
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
В понеделник ми гръмна радиатора на парното. В вторник източих антифриза до колкото можах и смени радиатора.
Долях само вода с идеята да източа още веднъж и да сипя нов антифриз. Да обаче се скъса да вали и съм още с вода.
Покарах към 100км градско да видя дали няма течове и мисля че всичко е ОК.
Купих си добавка за промиване на радиатори на Лики Моли от Куфланд за 10,90.
Въпроса ми е как да я приложа.
Да източа пак мешавицата от син антифриз и вода която е в момента.
Да напълня пак с вода и да сложа добавката да покарам в квартала колкото да загрее и мине от всякъде или ?
Всички предложения са добре дошли.
Да я оставя ли да пренощува в колата или има опасност да е прекалено силна и да направи някой проблем.

Първия работен ден ще си взема 2 туби антифриз мисля да е розов G12+

Какво мислите за антифриза на LIQUI MOLY

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.senax.bg/eshop/product/72/antifriz-kontsentrat-5-litra.html">http://www.senax.bg/eshop/product/72/an ... litra.html</a><!-- m -->
Няма ли инструкции как се третира с тази добавка :roll:
Не би трябвало да е агресивна към частите на охладителната система, по-скоро разтваря калта в радиатора.
А за антифриза - не знам колко струва този на Лики Моли, но оригиналният в МП не е скъп. По спомен излиза 40-50 лв. за 1 туба от 4 л., която се разрежда 1:1 и ще стигне за цялата система.
Ако ти е бистра системата не наливай такива добавки!Особено ако е италиянка и е ръждавейка във водната система най-много да си докараш още течове,мое мнение!
Принципно стария антифриз беше сменяван преди 2-3 години с водната помпа. Но така или иначе вече има 80% вода.
Иначе инструкцията на опаковката е поставете и изчакайте колата да достигне работна температура. След което работа поне 10 минути на място. Аз обаче като минат тия 10 минути не мога веднага да източа защото ще е на 90 градус.
Maxijaz Wrote:Принципно стария антифриз беше сменяван преди 2-3 години с водната помпа. Но така или иначе вече има 80% вода.
Иначе инструкцията на опаковката е поставете и изчакайте колата да достигне работна температура. След което работа 10 минути на място. Аз обаче като минат тия 10 минути не мога веднага да източа защото ще е на 90 градус.
Нормално Wink
Изчакваш да изстине и после точиш. Аз лично бих ти препоръчал да промиеш с вода след добавката.
Поздрави!
Да ще напълня системата още веднъж с вода и ще карам докато не си купя новия антифриз.
Можеш да източиш и при загрят двигател , тъкмо ще бъде отворен термостата и ще излезе водата и от допълнителния кръг през вътрешния радиатор - малкия кръг ли беше или големия ...
Охладителната течност при този двигател е 12 литра .
Реших да взема оригинален антифриз от МП. Туба от 4 литра е около 54лв аз взех две и с отстъпката е 98 и стотинки.
Само че не побира 12 литра а някъде към 7-8 общо. Сипах 6 литра концентрат и с малко доливане на вода се напълни.