Волво Клуб - България

Full Version: лампата за SRS не изгасва
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
направих грешката да дам на контакт с изключена възглавница и ламбата не изгасва при включена, само с диагностика ли се оправя проблема или нещо не съм включил, както трябва Sad
Коя година е колата? Пробвай да откачиш акумулатора примерно за 10-15 мин.
96-та, буксата за диагностиката е вътре до запалката
Ако не стане с откачането на акумулатора трябва да ходиш на диагностика да ти изтрият грешката.
Колега oткачи акумулатора за поне 30 минути. След това завърти ключа за запалване в позиция II. Свържи първо положителния терминал за акумулатора и после отрицателния. Изчакай така около минута. Изключи. Изчакай пак около поне две минути и запали. Дано не светне пак. Ако продължи да свети трябва диагностика....
Не го съветвайте човека, да прави глупости! И да я откачи за една нощ, проблема няма да изчезне от само себе си! За да му свети лампа, заначи има проблем, който трябва да се открие и "лекува" Smile

Поздрави
Е по-добре е от това да не прави нищо. Поне човека ще знае че е опитал. Аз не вярвам че проблема ще се реши с откачане на акумулатора, но нищо не пречи да опита и ако не стане да отива на следващата стъпка.
Винаги се тръгва от възможно най-лесното при решаване на проблеми по автомобилите (лично мнение).
Това със свързването на акумулатора при контактен ключ в позиция II никак не ми допада...
Тц, няма да стане с махане на акумулатора. Колата е 1996 - OBD I. Трябва да отиде на диагностика. Тъкмо това четох до сега.
Абсолютно ! OBD II ,само с диагностика се открива и чисти грешката.
Pages: 1 2 3