Волво Клуб - България

Full Version: Проблем ли е за предни гуми 205/50 и задни 205/55, 16-ки
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Може би малко прозаичен въпрос - по някакви си причини се чудя дали ще е проблем да сложа на 2-те предни колела гуми, които са 205/50, а на задните 205/55, 16-ки (тези са заводските). Чудя се дали няма да имам проблем с DSTC (ESP/Traction/ABS-a) или нещо друго? Някой с опит?
Здравей,

проблем чисто технически не би трабвало да има, защото колата е само с предно! Стига 2 по 2 на осите да са с един размер си ок, но ми е по интересно защо искаш да правиш такива неща?

Поздрави!
JMI Wrote:Здравей,

проблем чисто технически не би трабвало да има, защото колата е само с предно! Стига 2 по 2 на осите да са с един размер си ок, но ми е по интересно защо искаш да правиш такива неща?

Поздрави!

Благодаря за отговора.

Най-просто казано - по финансови съображения - задните ми гуми са ОК, искам да сменя предните и имам оферта за много добра цена, но за 205/50...

Поздрави!
Не прави глупости. Търси си еднакви гуми. Най-малкото което ще става е да ти се шашка ABS-a. Wink
.... и още нещо - ще изглежда смешно.
zmiko Wrote:.... и още нещо - ще изглежда смешно.


ABS-a може и да не се шашка, защото няма за какво, но че ще е смешно съм напълно съгласен! :lol:

Разликата в цената на двата размера е почти незначителна, дори тук 205/55/16 е по евтината гума, защото е доста по масов размер! Wink
JMI Wrote:
zmiko Wrote:.... и още нещо - ще изглежда смешно.


ABS-a може и да не се шашка, защото няма за какво, но че ще е смешно съм напълно съгласен! :lol:

Разликата в цената на двата размера е почти незначителна, дори тук 205/55/16 е по евтината гума, защото е доста по масов размер! Wink
ABS-ът направо ще си се ошашка и няма да има сила, която да му загаси лампата :lol:
Разликата в диаметъра на двата размера е около 1см, което датчиците веднага ще засекат, мислейки си че предните гуми приплъзват :lol:

Към колегата - аз лично не бих слагал различен размер по още няколко причини - всяка гума си има специфична смес, която е различна спрямо модели, години, размери. Разликата в 1-2 години стареене на гума също е голяма!
Тъй като и аз нямам излишни пари, бих си закупил 4 еднакви гуми среден или нисък клас, вместо да правя глупости от рода 2 х 2 Wink
И последно - колкото и странно да звучи, винаги слагай по-хубавите гуми на заден мост, независимо от предаването! Задницата на автомобила е по-лека и по-лесно губи сцепление и траектория, затова трябва да има по-здрави гуми там Wink
Щом ти е добра цената си вземи 4, а двете задни ги продай.
Колегите са прави, а и не мисля че визията ще ти хареса ниска предница и вдигната задница, да не правиш хот род Wink
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.margel.info/web/lang_bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8">http://www.margel.info/web/lang_bg/%D0% ... 0%BC%D0%B8</a><!-- m -->
Това мисля че е достатъчно Wink
И наистина по-хубавите гуми трябва да са отзад!