Волво Клуб - България

Full Version: Обороти D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Някой може ли да каже, колко трябва да бъдат оборотите на празен ход при двигателите D5 163к.с. :?:
Моите съм ги мерил с ELM-327 и са 700 об. по OBD 2 буксата. Ако искаш мога да ти дам ELM-а да си ги гледаш Smile
Wink Няма да има нужда! Благодаря за информацията! Big Grin
Да 700 са, но има нещо интересно при мен (не знам дали е само при мен де) - ако по време на движение изключа от скорост и натисна спирачките веднага, преди още оборотите да са слезли до тези на празен ход, оборотите падат до 600 и след отпускане на спирачките се връщат пак на 700. При Вас така ли е? Извинявам се, че разводних темата, но сега се сетих за това...
И на мен ми се случва това с падането на оборотите и си мисля, че е заради вакума защото ми е скъсан единия тампон.И като натисна веднага спирачките и вакум помпата не успява да компенсира. Така си мисля аз Wink
Да, аз също предполагам, че е от вакуума...
backstage Wrote:Колеги, за кой тампон говорите, за задния ли? Аз също го имам този проблем. При натискане на спирачка спадат леко оборотите всичко за затормозява и след секунда, две всичко се нормализира.
Смених ги всичките,същата работа Big Grin
Натиснете съединител заедно с натискането на спирачката и ще видите че явлението изчезва. Виновника: маховик
momk0 Wrote:Натиснете съединител заедно с натискането на спирачката и ще видите че явлението изчезва. Виновника: маховик
При мен,"явлението"се появява рядко и трудно ще го хвана по този начин Big Grin Иначе си го чакам маговика :mrgreen:
momk0 Wrote:Натиснете съединител заедно с натискането на спирачката и ще видите че явлението изчезва. Виновника: маховик

Дааа и аз го установих това. Той маховика си тропа при гасене, има си всички симптоми. Но дано изкара още година поне, ако внимавам Smile
Pages: 1 2