Волво Клуб - България

Full Version: Технически предложения за подобряване на Форума
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Започвам тази нова тема с идея да се обсъждат в нея неща, които могат да бъдат променени във форума, които да доведат до неговото по-лесно исползване и улеснят всички нас.

Моите предложения за форума са слледните, като ще има още но за момента това мисля е достатъчно.

1) При качването на снимки, мисля че по-добре да има опция да се качват всичките снимки наведнъж, вместо една по- една и след това те автоматично да визат в съобщението, вместо да се налага качващия да ги вмъква, след като ги качи! Разбира се, хубаво да има ограничение на размерите.

2) Би било много хубаво в менюто за "бърз достъп" в раздел "Виж новите мнения" листа да не се чисти автоматично след няколко часа и вече да няма мнения в него, а да си остане така пълен. По този начин много хора ще имат възмозжност обхванат лесно и бързо актуалните неща във форума към момента! Ще се оформят и по-интересни дискусии!

Ще се радвам да чуя още предложения и да оформи една хубава дискусия по-въпроса, за да се радваме на едно по- добро място в бъдеще!

Поздрави
Няма много отзовали се? :roll: Явно, не трябва да пускам сериозни теми в Неделя сутрин! Big Grin
Данчо, интересна тема си подхванал. Надявам се да я завършиш успешно ;-)
Аз лично като чуя/видя думата "подобряване" (improvement) и наострям сетива.
И така, въпреки че не знам колко (и дали въобще) тази форумна платформа позволява някакви конструктивни промени, интересно ще ми бъде да видя и мненията на другите колеги - дали и какво искат да се подобри (технически) в нашия форум.
А ако съберем достатъчно разумни и основателни мнения, ще говоря конкретно с админите дали е възможно осъществяването им.

От моята гледна точка по твоята тема:
1. Мобилна версия на форума (страница, съобразена със специален формат и размер за мобилно устройство)
2. Мобилна апликация за форума (за Андроид клиенти примерно). Тук даже съм разпитвал и имам едно добро предложение от колега
3. Home-page-а на форума (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/">http://www.volvoclub-bg.com/</a><!-- m -->) не е актуализирана скоро. От доста време отгоре стои една статия за S80L, която според мен трябва вече да се смени. С какво обаче, трябва да го оставим на избора на колегите. Може "турнир за хоум пейдж" да си направим ;-) Стига желание да има ;-)

Пожелавам ти успех с темата, и се надявам за напред все по-малко за оптимизация да има в нашия форум! ;-)
Аз имам идея за въвеждане на рейтинг на потребителите. Като това кой какъв би имал да се основава на гласуването на другите потребители за нещата, които дадения потребител пише в форума(мнения, теми).
Tisho Wrote:Аз имам идея за въвеждане на рейтинг на потребителите. Като това кой какъв би имал да се основава на гласуването на другите потребители за нещата, които дадения потребител пише в форума(мнения, теми).

Браво Тишо!

Това според мен е чудесна идея и аз ще я подкрепя напълно.

Бихме могли да генерираме идеи и накрая да решим кои да реализираме като важни и първостепенни! Smile
Yankov Wrote:Данчо, интересна тема си подхванал. Надявам се да я завършиш успешно ;-)
Аз лично като чуя/видя думата "подобряване" (improvement) и наострям сетива.
И така, въпреки че не знам колко (и дали въобще) тази форумна платформа позволява някакви конструктивни промени, интересно ще ми бъде да видя и мненията на другите колеги - дали и какво искат да се подобри (технически) в нашия форум.
А ако съберем достатъчно разумни и основателни мнения, ще говоря конкретно с админите дали е възможно осъществяването им.

От моята гледна точка по твоята тема:
1. Мобилна версия на форума (страница, съобразена със специален формат и размер за мобилно устройство)
2. Мобилна апликация за форума (за Андроид клиенти примерно). Тук даже съм разпитвал и имам едно добро предложение от колега
3. Home-page-а на форума (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoclub-bg.com/">http://www.volvoclub-bg.com/</a><!-- m -->) не е актуализирана скоро. От доста време отгоре стои една статия за S80L, която според мен трябва вече да се смени. С какво обаче, трябва да го оставим на избора на колегите. Може "турнир за хоум пейдж" да си направим ;-) Стига желание да има ;-)

Пожелавам ти успех с темата, и се надявам за напред все по-малко за оптимизация да има в нашия форум! ;-)


Това, което аз предложих са малки конструктивни промени. Не вярвам, платфомата, на която е качен форума да не може да ги приеме!

Успеха зависи от желанието на хората, а място за оптимизация и усъвършенстване винаги има! Wink
Бих предложил веднъж завинаги да се реши проблема (ако е възможно решението от техническа гледна точка ) със СНИМКИТЕ ! Всеки да качва снимки в каквато има резолюция и те автоматично да стават например в 640 Х 480 - формат удобен за гледане . Ако някой кликне на снимката - да я вижда в оригиналния размер . Вариантът да правиш resize и след това да ги качваш е крайно бавен и неудобен .
Това също е едно много добро предложение! Наистина има доста снимки с размери на чаршафи и това не е лесно за гледане, макар детайл да не липсва! Big Grin
Mihov Wrote:Бих предложил веднъж завинаги да се реши проблема (ако е възможно решението от техническа гледна точка ) със СНИМКИТЕ ! Всеки да качва снимки в каквато има резолюция и те автоматично да стават например в 640 Х 480 - формат удобен за гледане . Ако някой кликне на снимката - да я вижда в оригиналния размер . Вариантът да правиш resize и след това да ги качваш е крайно бавен и неудобен .
Малко информация за случващото по този "проблем":
Тук очакваме в най-скоро време "проблема" да бъде решен, и вече никой да не се дразни от "чаршафите", които се опъват във форума.
За любознателните - ще се инсталира "plug-in", който ще прави "preview" (преглед) на въпросната снимка във въпросното мнение (във въпросната тема). Привюто ще се вижда в много намален формат (вместо действителната снимка), а ако някой иска да я види в действителен размер, ще трябва просто да "кликкне" върху привюто на снимката.
По този начин се елиминират допълнителните усилия за форматиране на снимките от страна на потребителите, защото както се забелязва в темите - около 95% от публикуващите снимки не обичат да си форматират снимките, преди да ги публикуват.
Надявам се, по този начин - този случай да бъде решен, и да ние по-уютно във форума.
И като казах уют, ако искаме да го имаме, трябва всеки да дава по малко от себе си. Било то като си преглежда и обмисля публикациите добре (преди да ги публикува), да си преглежда снимките, общо взето да прилага необходимите грижи за необходимия уют на всички нас, на това място.

Поздрави,
Янков
Хайде и аз да се включа с едно предложение за раздел Купува/Продава.
Както всички сте забелязали има прекалено много теми там които примерно едно 60-70% не са активни и модераторите не могат да се справят, тъй като една тема ако не е приключена (т.е. собственика да каже, че е за ключ или за триене) модераторите няма как да я затворят). Та да мина към идеята която е взаимствана от един друг форум:
Ако дадената тема не е активна (примерно месец или два) да се изтрива автоматично. Т.е. каква и да е активност ако има по темата (избутване, коментар и т.н.) да не се изтрива.
Така раздел Купува/Продава сам ще се самопочиства и човек като търси нещо ще намира само активни теми.
Отделно има проблем с избутването....не всеки път е възможно.
Поздрави!
Зарко
Pages: 1 2