Волво Клуб - България

Full Version: Съобщения от компютъра
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
карам XC90-2004 и преди 2 дни в сервиз му смениха маслото и ремъците. След тази смяна компютъра ми изпраща няколко съобщения, но не знам какво означават понеже са на немски и често са съкратени. Надявам се някой да ми помогне с разгадаването им.
Ето :
WASCHFLUSSIGK. AUFFULLEN
NIEDR. BATTSPANN.
RUTSCHSICHERRUNG WART. ERFORDERL.

Имали ли от къде да си изтегля информация за всички съобщения, които са заложени в компютъра. Изключително ми етруднода се ориентирам внемския език, анезнам дали евъзможно той да сесмени санглийски.

Благодаря ви!
Виж в тази тема - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=28196">viewtopic.php?f=8&t=28196</a><!-- l -->
Yovko Haralanov Wrote:Здравейте,
карам XC90-2004 и преди 2 дни в сервиз му смениха маслото и ремъците. След тази смяна компютъра ми изпраща няколко съобщения, но не знам какво означават понеже са на немски и често са съкратени. Надявам се някой да ми помогне с разгадаването им.
Ето :
WASCHFLUSSIGK. AUFFULLEN
NIEDR. BATTSPANN.
RUTSCHSICHERRUNG WART. ERFORDERL.

Имали ли от къде да си изтегля информация за всички съобщения, които са заложени в компютъра. Изключително ми етруднода се ориентирам внемския език, анезнам дали евъзможно той да сесмени санглийски.

Благодаря ви!
Здравей, колега!
Първото е, че нямаш течност за чистачки, второто е нисък волтаж на акумулатора (дава го под 12.5V, явно си слушал музика или е седяла по-дълго с включени лампи), а последното ... сигурен ли си, че така се пише?
Поздрави!
Аз бих те посъветвал да се обърнеш към този колега : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=26108">viewtopic.php?f=21&t=26108</a><!-- l -->

Успешно сменя езика на борд компа с такъв на Български, точен е и работи качествено. Цената на услугата е много прилична според мен сравнена с алтернативата в МП, а и там могат да ти го направят с най-добрия случай на Английски. Лично аз имам впечатления от колата на приятел която е същата като твоята с мотор D5 и е правена от Ники.
Колеги, изключително ви благодаря за съдействието. Ако някой от вас се нуждае от консулт относно здравето на своя домашен любимец, аз съм на среща.
Здравей колега,

Влади ти е дал описание на грешки 1 и 2.
Грешка 3 означава проблем с програмата за стабилност (DSTC) - трябва да се прочете в VIDA.
Когато на мен ми даде грешка 3 се разделих с 650 лв за сензор за положение на волана (плочка).

Поздрави

Yovko Haralanov Wrote:Здравейте,
карам XC90-2004 и преди 2 дни в сервиз му смениха маслото и ремъците. След тази смяна компютъра ми изпраща няколко съобщения, но не знам какво означават понеже са на немски и често са съкратени. Надявам се някой да ми помогне с разгадаването им.
Ето :
WASCHFLUSSIGK. AUFFULLEN
NIEDR. BATTSPANN.
RUTSCHSICHERRUNG WART. ERFORDERL.

Имали ли от къде да си изтегля информация за всички съобщения, които са заложени в компютъра. Изключително ми етруднода се ориентирам внемския език, анезнам дали евъзможно той да сесмени санглийски.

Благодаря ви!
какво е VIDA? Ако въпросът ми е глупав, извинете ме.
VIDA e сервизната програма с която се диагностицира електрониката на нашите коли.
bnbltd Wrote:Здравей колега,
Влади ти е дал описание на грешки 1 и 2.
Грешка 3 означава проблем с програмата за стабилност (DSTC) - трябва да се прочете в VIDA.
Когато на мен ми даде грешка 3 се разделих с 650 лв за сензор за положение на волана (плочка).
Ники,
по-скоро са вадили някоя букса при смяната на ангренажа, може и още да не е закачена :roll:
Трябва да се види на VIDA и после да се изтрие грешката Wink
Поздрави!
Dodo 155 Wrote:
bnbltd Wrote:Здравей колега,
Влади ти е дал описание на грешки 1 и 2.
Грешка 3 означава проблем с програмата за стабилност (DSTC) - трябва да се прочете в VIDA.
Когато на мен ми даде грешка 3 се разделих с 650 лв за сензор за положение на волана (плочка).
Ники,
по-скоро са вадили някоя букса при смяната на ангренажа, може и още да не е закачена :roll:
Трябва да се види на VIDA и после да се изтрие грешката Wink
Поздрави!

И аз така мисля! Едва ли е нещо сериозно, особенно след като се е появило след смяна на нещата по колата! Wink
Pages: 1 2