Волво Клуб - България

Full Version: Volvo 850 - Проблем с уреда за температурата на таблото
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги имам едно питане.Баща ми кара Volvo 850 2.0 турбо 210к.с преди около 2-3 седмици,уреда за температурата на таблото почна да прави врътки , смисъл ту показва ,ту не показва.Днеска ходи на пореден майстор и му казаха че компютъра бил заминал.Как да разбера дали наистина е заминал и ако е така от къде да намеря нов?Благодаря предварително.
Mitinka Wrote:Здравейте колеги имам едно питане.Баща ми кара Volvo 850 2.0 турбо 210к.с преди около 2-3 седмици,уреда за температурата на таблото почна да прави врътки , смисъл ту показва ,ту не показва.Днеска ходи на пореден майстор и му казаха че компютъра бил заминал.Как да разбера дали наистина е заминал и ако е така от къде да намеря нов?Благодаря предварително.

Напиши първо откъде си за да можем да те насочим към адекватна помощ.

п.п. Залагам на Софето,нооо ...
Извинявам се че не съм го казал.От Варна сам в понеделник ще ходи на майстор за точна диагностика дали е заминал компютъра
Силно се съмнявам проблема да е в самия компютър. На диагностиката ще си каже.
По-вероятна причина може да е електрическа връзка, температурен сензор или термостат.
Колата загрява ли нормално и включва ли се вентилатора на радиатора?
Колата работи перфектно нормално си загрява и вентилатора си работи нормално.
Значи 99% е проблемна елктрическа връзка.
Прегледай куплунгите отзад на таблото за прекъсвания, слаби връзки и окисления. Дори да няма видими проблеми, ги включи и изключи няколко пъти и по възможност ги пръсни със спрей за електронни контакти.
Благодаря за информацията ще видим днеска какво ще кажат на диагностикатаа, и после ще направя тези неща благодаря пак дано от там да е проблема
Днеска Севдо каза че не е съгласен с това че е заминал компа!! Следователно е нещо по ел ще го търсим
Аз залагам на табло моята кола имаше същия проблем.
На таблото?значи цялото табло да е заминало???ама всичко друго по него работи следователно трябва да е някоя връзка или нещо от този род???? Не знам помагайте казвайте
Pages: 1 2