Волво Клуб - България

Full Version: Демонтаж на скоростен лост - автоматик Р2 платформа
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
[attachment=38792]Здравейте колеги, някой има ли представа как да си сваля тази декоративна капачка на лоста за скоростите на xc90 2004 че много се е изтъркала и искам да я оправя че ме дразни така, от сива стана слонова кост Smile
shenti_bul Wrote:[ATTACHMENT NOT FOUND]Здравейте колеги, някой има ли представа как да си сваля тази декоративна капачка на лоста за скоростите на xc90 2004 че много се е изтъркала и искам да я оправя че ме дразни така, от сива стана слонова кост Smile
Здравей, Иво! Smile
Капачката не се сваля, а трябва да свалиш целия лост.
Не е много сложно, но е трудно за обяснение - трябва да демонтираш махагония панел около лоста, после да откачиш кожения маншон откъм панела, да го прекараш с рамката над него и после да издърпаш лостът нагоре стискайки бутона му. Обръщаш кожения маншон откъм тънката част на лоста, там има един около 2см пръстен, който внимателно махаш, за да освободиш кожата.
Внимавай да не си счупиш някой зъб или предното стъкло при тегленето :mrgreen:
Ако мислиш, че няма да се справиш, звънни ми утре, за да ти го сваля. Работа за 5 мин. е Wink
Поздрави!
Влади шапка ти свалям, кво пиеш Big Grin Много лесно го разглобих по перфектно описаната процедура, даже и зъба неуспях да си извадя :mrgreen: Поздрави
shenti_bul Wrote:Влади шапка ти свалям, кво пиеш Big Grin Много лесно го разглобих по перфектно описаната процедура, даже и зъба неуспях да си извадя :mrgreen: Поздрави
Сега бира :mrgreen:
Радвам се, че си успял!
Ако няма къде да го пръснат, мога да те изпратя при хора, които оправиха на Ванката лоста Wink
Поздрави!
Влади мерси но аз имам малко скрит талант и обичам да боядисвам Smile След като го свалих го пръснах да му изпъкнат драскотините, изшлайфах ги с водна шкурка, пръскане с шприц грунд и накрая две ръце боя Wink
Иво, няма нищо по-хубаво и приятно човек да си го направи сам Wink
Не толкова, че ще спести някой лев, а за да се чувства полезен!
Аз за някои неща също практикувам така, но за отговорни (спирачки, окачване или управление) си ходя в сервиз Smile
Много добре е станало, но е добре да му удариш и 1 ръка лак.
Поздрави!
Да няма по хубаво от това сам да си го направиш, да ти призная нямах лак Big Grin и така ще остане засега, по здраво щеше да е като има запечатка с лак, и така е хубаво мат ефект :mrgreen:
Здравейте колеги. Всичко изчетох за демонтажа на лоста, махнах пръстена под кожената калъвка, даже и махагоновия панел около сребърния централен панел около лоста за да не се пречка. Пробвах при всички предавки, и не ще и не ще да излиза.. Стискам бутона и вертикално дърпам нагоре с достатъчна сила.. С повече сила ме е страх да напъна за да не счупя нещо. Има ли някакъв трик друг, който да съм пропуснал?
Благодаря ви.
cdroman Wrote:Здравейте колеги. Всичко изчетох за демонтажа на лоста, махнах пръстена под кожената калъвка, даже и махагоновия панел около сребърния централен панел около лоста за да не се пречка. Пробвах при всички предавки, и не ще и не ще да излиза.. Стискам бутона и вертикално дърпам нагоре с достатъчна сила.. С повече сила ме е страх да напъна за да не счупя нещо. Има ли някакъв трик друг, който да съм пропуснал?
Благодаря ви.
Не, няма, но явно никога не е свалян и е спекъл ... пръсни малко WD40 или нещо подобно и дърпай нагоре ... пази зъбите :lol:
Яко дърпане трябва. Не случайно Влади предупреждава за зъби и челно стъкло Smile Дърпай смело. Как ме е яд, че нямаше батерия да направя клип...
Pages: 1 2 3