Волво Клуб - България

Full Version: VOLVO XC90 - проблем в трансмисията
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги от около месец се появи тропане-чукане в трансмисията при смяна на лоста от D на R и обратно от R на D. Като при изчакване на N при преминаване към D или R си е добре почти няма звук. Дали не са тампони по двигател или скорости? или е свързано с луфт в полуоските и главините? Идеи някакви.....
Ако е еднократно щракане - лекува се в МП срещу 80 лв.
При мен беше така и се оказа, че има малко луфт на шлиците на предните полуоски към главините.
ВОЛВО са установили този проблем и предлагат нови болтове за стягане на полуоските към главини с конусни гумени тампони-шайби.
В общи линии се прави следното - отвива се болта от полуоската, изважда се от главината и се почиства хувабо ръждата и от полуоската, и от главината, след което се смазва с водоустойчива грес и се стяга с новия болт с гумен конусен тампон.

Поздрави
Е Диан от Мотопфое Люлин ми обясни нещо подобно и значи съм за сервиз и ремонт. А между другото имам чувството че и стартера ми е тръгнал. Сутрин на студено върти нормално но като загрее колата започва трудно да върти все едно че акум. е свършил, а съм с нов.
Здравейте,

Карам от 2006 г.Волво ХС 90, модел 2003 г, двиг.163 кс, 187000 км, от които 155000 за 9 години мои. Тия дни се появи шум отдолу ("прищракване и леки тласъци, след силно виене" - обяснение на жена ми, която е карала колата в този момент и която веднага след това се е прибрала в гаража), за който в свестен (сравнително) сервиз ми казаха, че е от там, където отзад кардана влиза някъде си (в раздатката), че кардана е здрав, а проблема е след него в някакви шлици и други части след него, и че те не могат да се справят (Извинете за неточната техническа терминология, но се надявам тия дни да се ограмотя и да звуча технически по-убедително).
Отидох в Мото Пфое, където след половин ден размисъл ме застреляха от упор с разбит кардан ???, разбита раздатка, муфа, повреда в диференциала и т.н, и т.н. като ми обявиха и космическа цифра за ремонт.
Ще бъда признателен и за съвет за това към кого да се обърна за помощ и свършване на работа, само да не е Мото Пфое.
Вече се свързах с Данчо в Англия евентуално за части.
Остава да попадна на читаво място за реална диагностика на проблема и съответното му отстраняване. Нямам доверие на МП, още повече че съм им сърбал попарата вече доста време.

Поздрави на всички форумци
Пламен
Здравей,

От обяснението на жена ти ми прилича на заминала раздатка или диференциал.
И в двата случая боли (цените им са доста високи).
По принцип Волво страдат от раздатките - протичат поради липсата на уплътнител на снадката между 2-те половини на корпуса и след като маслото свърши -> МП и ремонт за 7-8000 лв. Sad
Виж това клипче: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=4Af-4DhZ5p8">https://www.youtube.com/watch?v=4Af-4DhZ5p8</a><!-- m -->

По отношение на кардана - не ми се вярва.

Поздрави и дано не съм прав
Никола

zdrami Wrote:Здравейте,

Карам от 2006 г.Волво ХС 90, модел 2003 г, двиг.163 кс, 187000 км, от които 155000 за 9 години мои. Тия дни се появи шум отдолу ("прищракване и леки тласъци, след силно виене" - обяснение на жена ми, която е карала колата в този момент и която веднага след това се е прибрала в гаража), за който в свестен (сравнително) сервиз ми казаха, че е от там, където отзад кардана влиза някъде си (в раздатката), че кардана е здрав, а проблема е след него в някакви шлици и други части след него, и че те не могат да се справят (Извинете за неточната техническа терминология, но се надявам тия дни да се ограмотя и да звуча технически по-убедително).
Отидох в Мото Пфое, където след половин ден размисъл ме застреляха от упор с разбит кардан ???, разбита раздатка, муфа, повреда в диференциала и т.н, и т.н. като ми обявиха и космическа цифра за ремонт.
Ще бъда признателен и за съвет за това към кого да се обърна за помощ и свършване на работа, само да не е Мото Пфое.
Вече се свързах с Данчо в Англия евентуално за части.
Остава да попадна на читаво място за реална диагностика на проблема и съответното му отстраняване. Нямам доверие на МП, още повече че съм им сърбал попарата вече доста време.

Поздрави на всички форумци
Пламен
Благодаря за информацията и клипчето. Сега поне знам как изглежда раздатката Smile))
Съжалявам, че не мога да ти помогна със съвет за сервиз.
Моите коли ги ремонтирам при мой приятел-майстор, но по волвата ми си работех главно аз (той не ги харесва особено).
Просто използвах неговата база и помощ.

Поздрави

zdrami Wrote:Благодаря за информацията и клипчето. Сега поне знам как изглежда раздатката Smile))
radi1976 Wrote:Колеги от около месец се появи тропане-чукане в трансмисията при смяна на лоста от D на R и обратно от R на D. Като при изчакване на N при преминаване към D или R си е добре почти няма звук. Дали не са тампони по двигател или скорости? или е свързано с луфт в полуоските и главините? Идеи някакви.....


Колега не се шашкай, ако не те дразни много свиркай си Smile Ако това е най-големия проблем на кутията да почерпиш