Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на гарнитура на ДВГ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте!

Много благодаря на yuckuJackD за дългия, подробен, подплътен със снимков материал и клипове пост!!! Smile
Определено след него, се замислих дали майстора ми ще може да извърши тази нтервенция, ками ли аз Big Grin

След като почистих/до колкото можах/ двигателя, не монтирах обратно декоративния капак и покарах 2 дни.
Освен че преди "сълзеше" от капачката за доливане на масло/която с големи мъки намерих в София ..../ забелязах , че има теч само
от два болта.
Преди, на тези два болта, бяха захванати "панти" , които държаха рейката/разпределителя/ на газовия инжекцион. След подмяната на дюзите на ГИ,
майстора не е затегнал съответните болтове ....

Затегнах болтовете, ще покарам още ден-два, за да видя дали има ефект. Силно се надявам "сълзенето" да спре, защото тази процедура изглежда
доста сложна и определено не бих се захванал лично да я свърша Big Grin
[attachment=39578]
[attachment=39576]
[attachment=39574]
Яаааа виж виж Smile
Каква е тази АГУ, ма мама Smile Начеши крастата - сподели.

Иначе се радвам че не си отворил мототора на вятъра, а си открил проблема. ЧЕСТИТО!
Здравей,

Газовата е БРЦ, но смених само дюзите с Barracuda. За сега съм много доволен.

Поздрави.
Освен че преди "сълзеше" от капачката за доливане на масло/която с големи мъки намерих в София ....
Здравей колега! В МП продават само гуменото уплътнение за капачката, няма смисъл да търсиш цялата.
Добър вечер,

звънях в МП, за да си купя капачка. Казаха ми , че струва 36лв, но трябвало да оставя депозит ... Останах доста разочарован от факта, че трябва да отида на място при тях, да им оставя 10лв, да чакам неизвестно време, за да я доставят и после пак да ходя до там ...
Благодаря колега armagedon, не знаех, че продават отделно уплътнението.

Поздрави.
Предстои ми да сменим гарнитурата на една 460ка 1.7 B18EP май беше.
За него дали трябва някой и друг ултра, мега, спешъл туул?
За 460 ката не Ти трябва меха/супер/спешъл инструмент...Деиствай смело и безотговорно.
armagedon Wrote:Освен че преди "сълзеше" от капачката за доливане на масло/която с големи мъки намерих в София ....
Здравей колега! В МП продават само гуменото уплътнение за капачката, няма смисъл да търсиш цялата.

Здравей,
Случайно да си спомняш парт номера за поръчка?
Малко късно, ама по добре късен отговор. Веднага ми извадиха "насипно" уплътнението за капачката. Не беше в опаковка.
Pages: 1 2